5.00 / 1 oy

Logotype logo için font tavsiyesi

Logotype nedir diye soranlar olursa diye kısacık yazayım, ikonu olmayan ve sadece marka adının yazılışı ile logo olan logolara logotype adı verilir. Örnek verecek olursak Google, Visa, Sony, CocaCola, Disney, Dell, Uber, FedEx gibi logolar birer logotype font örneğidir.

Elbette bu saydığım markaların logoların fontları özel olarak hazırlanmış ve yıllarca süren evrimler geçirmiş çok profesyonel font aileleridir ama ben de internetteki binlerce ücretsiz font arasından hangilerinin logotype logo olabilecek font'lar olduklarını merak ettiğim içni bu soruyu açma gereği hissettim. Mesela kendi bildiğim font ailelerinden örnek vermem gerekirse Garamond, Helvetica, Futura, Zorus, Berlin, Univers gibi fontlar ile başlı başına logolar hazırlanabilir. Bu font ailelerine benzer kaliteli ve logotype logo için kullanmalık önerebileceğiniz fontları yazabilir misiniz?

emredemirbilek

19.09.2019 08:17

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Logotype logo için font tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.