5.00 / 1 oy

Letgo Arama Algoritması Neden Saçmalıyor?

Letgo, ikinci el satış piyasası konusunda cep telefonu uygulaması olarak bence bugünün en çok kullanılan uygulaması konumunda, özellikle lokasyon bazlı olarak ilanları sınırlandırmak (biliyorum sahibinden'de de var ama tüketim ürünleri konusunda daha fazla ilan buraya veriliyor artık) ve civardaki ilanları görebilmek çok kullanışlı oluyor. Ama letgo gibi yaygun kullanıma sahip bir uygulamanın halen çözemediğim bir yanı var: arama özelliği. Mouse arıyorum kuş yuvası geliyor, bardak arıyorum pervane geliyor.. Bu arama algoritmasını düzeltmenin bir yolu var mıdır?

Bu arada letgo'da mükemmel bir özellik var, mesela ikinci el eski bir oyun konsolu satın almak istiyorsunuz ve mevcut ilanlarda satışta olan bir ürün yok. Eğer bu aramaya ilişkin bildirimlerinizi açarsanız (diyelim ki "sega master system"), sisteme "sega master system" benzeri ürün düştüğünde size bildirim geliyor. Fikir olarak mükemmel olan bu özellik maalesef uygulama aşamasında sinir bozucu bildirimler (benzer ilan var diyor, açıyorsunuz iş makinesi çıkıyor) almanızla sonuçlanıyor ve sonunda yılarak bildirimleri kapatıyorsunuz.

Sonuç olarak letgo'da arama sonuçlarını düzeltebilmek için ince bir ayar ya da detaylı arama gibi bir özellik bilen varsa aşağıya cevap yazabilir mi?

alp_39

01.08.2020 23:11

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 3 Eylül 2022 15:47
    2

    çünkü letgo aramaları sizin konumunuza yakın yerlerde arama yapıyor, sonuç bulamayınca da nispeten benzer ilanları gösteriyor. sizin aramanızla ilgili yakınlarda bir sonuç yok ise doğrudan alakasız sonuçlar listelenmiş oluyor

  • 3 Eylül 2022 14:09
    0

    bkz: OfferUp Letgo'yu Satın Aldı ama halen arama algoritması sıkıntılı

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Letgo Arama Algoritması Neden Saçmalıyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.