5.00 / 1 oy

L-Carnitine nedir?

Kilo vermek için spor yapanların yağ yakımını hızlrndırmak için kullandıkları bir çeşit amino asittir. Ben de araştırmaya yeni başladığım için makale yazabilecek boyutta bir bilgi birikimine sahip değilim ama en azından bilgi sahibi yazarların tecrübelerini aktarabilmeleri için bir soru sayfası bulunsun istedim L-Carnitine ile ilgili. Personel trainer'ımın verdiği bilgiye göre çalışma mantığı, yakmaya çalıştığımız yağ parçacıklarını parçalaması ile daha kolay yakılabilir hale getirilebilir olması şeklinde çalışıyor. Ama forumlarda okuduğum kadarıyla işe yararlığı bir tarafa, uzun süreli kullanımda kalp hastalıklarına yol açtığını ifade eden bir Harvard çalışması da var.

Kardiyo çalışmaları ile kilo verme hızını artırmak isteyenler için sıklıkla tercih edilen bir ürün ve fiyatları da eskiden olduğu kadar pahalı değilmiş. l-Carnitine ullanmak isteyenler için hangi markanın hangi ürününü kullanmalı sorusunu birazdan farklı bir başlıkta açacağım ki konular dağılmasın. Burada L-Carnitine yağ yakımı için işe yarıyor mu ya da faydalı mı zararlı mı gibi konuları işleyebilirsek daha verimli olur.

marcos

29.08.2019 11:45

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 2 Ağustos 2020 16:16
    13

    L-carnitine kullanarak kilo verdiğini, aşırı terlediğini ve deliler gibi spor yapabildiğini söyleyen birileri varsa i-nan-ma-yın!! L-carnitine sadece ama sadece sizin parasal anlamda zayıflamanıza katkıda bulunur. heleki sadece bu ilacı kullanıp da spor yapmayan ayrı bir tayfa var onların zaten azalarak tükenmesini diliyoruz. Açın kullanıcı yorumlarını okuyun bana inanmıyorsanız. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
L-Carnitine nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.