5.00 / 1 oy

Kültür Mantarı mı Kestane Mantarı mı Daha Lezzetli?

Kültür Mantarı Yetiştirme Tesisi Kurmak sorusunda da belirttiğim gibi mantar üretim tesisine gidince farklı mantar türlerini de yerinde görmüş oldum ve odun ateşinde yakılan mangalda da tüm mantar türlerinin tadına bakma fırsatım oldu. Kestane mantarını markette görsem rengi değişmiş, bozulmuş kültür mantarı sanırdım ve almazdım muhtemelen. Şekil olarak kültür mantarının aynısı, aynı şartlarda yetişiyorlar ama çok daha sulu ve yoğun bir lezzeti var. Satılan pek bir yer de göremedim ama bulabildiğim yerlerde kilosu neredeyse normal kültür mantarının 2 katı fiyata satılıyor.

Aşağıdaki fotoğrafta üstte gördüğünüz tek mantar (beyaz olan) kültür mantarı. Diğer kahverengi olan mantarlar da kestane mantarı.

kestane mantarıKestane mantarının altını ve üstünü de yakından çektim.

kestane mantarı altkestane mantarı üstSonuç olarak kültür mantarından çok daha lezzetli ama her seferinde iki kat para ödemeye değer mi derseniz sadece mangalda mantar yapacağım zamanlarda belki derim. Daha lezzetli bir mantar türü yok mu derseniz de kesinlikle istiridye mantarı derim. Özellikle mangalda iyice tuzladıktan sonra inanılmaz lezzetli oluyor. Onun da bir mangal esnasında fotoğraflarını çekersem yine buraya yüklerim.

gdemir

16.09.2020 16:48

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kültür Mantarı mı Kestane Mantarı mı Daha Lezzetli?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.