5.00 / 1 oy

Komşunun Kablosuz Yazıcısına Çıktı Gönderebilir miyim?

Evde sık sık kablosuz internet bağlantım koptuğu için tekrar bağlanmak üzere kablosuz ağları tarıyorum ve yeniden wi-fi üzerinden internete bağlanıyorum. İşin anlamadığım tarafı ben modemin yanındayken 3 diş çeken bağlantım varken alt kattaki komşumun HP marka olduğunu bağlantı adından anladığım kablosuz yazıcısı 4 diş çekiyor. Salonlarımız da altlı üstlü olduğu için sık sık ses karmaşası da yaşıyoruz ve arada sırada kim kimin filmini daha fazla sesini açarak bastırabiliyor gibi gereksiz inatlaşmalara da girebiliyoruz. Bu inatlaşmalardan birisinde alt kata inip kapısını çalıp lütfen ses sisteminin sesini kısar mısın diye sormak yerine aklıma çok daha güzel bir fikir geldi, ama teknik desteğe ihtiyacım var.

Evimden, alt kattaki komşumun kablosuz printer'ına çıktı göndermek istiyorum. Yazıcının markasını ve modelini kablosuz ağ adından görebiliyorum. Bağlan ve baskıyı gönder dediğimde direk çıktıyı gönderebilir miyim yoksa kablosuz cihazlarda kurulum ve güvenlik için yazıcı üzerinden onay vermesi gibi bir durum söz konusu mudur?

delicavit

11.09.2020 22:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 21 Eylül 2021 06:24
    2

    komşunuz olsam ben de kablosuz olarak muhtemelen size bağlanırdım :) yeni teknolojilerin güvenlik olarak açıkları ve kusurları olabilir de bunu sürekli suistimal etmeye çalışmak, kablosuz internet isimleri ile apartman sakinlerine ayar vermeye çalışmalar falan şu ergenlikten bir çıkın artık gözünüzü seveyim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Komşunun Kablosuz Yazıcısına Çıktı Gönderebilir miyim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.