5.00 / 1 oy

Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı Mı?

Koronavirüs salgını sonucu tüm dünyayı etkisine alan ve finansal piyasaları da olumsuz etkileyen pandemi döneminde alınan önlemlerden birisi, 26 Mart 2020 tarihinde başlatılan kısa çalışma ödeneğiydi ve kısa çalışma ödenekleri de 31 Ağustos 2020 tarihine kadar uzatılan sınırlı süreli bir destekti. 31 Ağustos 2020 tarihinden sonra kısa çalışma ödeneğinden faydalanmakta olan işçi ve işveren için bu sürenin uzatılıp uzatılmayacağı merak ediliyordu, Resmi Gazete'den yapılan açıklama ile bu sürenin uzatıldığı duyuruldu.

Resmi Gazete'de kısa çalışma ödeneğinin 31 Ekim 2020 tarihine kadar 2 ay daha uzatıldığı açıklandı. Covid-19 salgınının devam ediyor olması ve vaka sayılarının yaz tatilinden sonra da artmaya devam ediyor olmasından dolayı insanların evden çalışmaları ve mümkün mertebe kalabalık ortamlara girmemeleri destekleniyor. Bu kapsamda da işverenlere kısa çalışma ödeneği adı altında finansal destek sağlanmaya devam ediliyor. Önümüzün kış olması ve covid19 aşısının henüz durumunun net olmamasından dolayı 31 Ekim 2020 tarihinden sonra da kısa çalışma ödeneği süresi uzatılır mı bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

yenikorsan

01.09.2020 11:24

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı Mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.