5.00 / 1 oy

Keten tohumu nasıl tüketilir?

Zayıflamak, özellikle sağlıklı zayıflamak herkesin isteği. Fakat bunun için biraz emek vermek gerekiyor. İnsanlar istiyor ki oturdukları yerde metabolizmaları artsın ve yemek yerken bir taraftan da kilo kaybı yaşasınlar. Ne yazık ki kilo verme işleri bu şekilde olmuyor.

Keten tohumunu duymayanımız yoktur.  Kanser, diyabet, kabızlık, kalp hastalıkları, yüksek kolesterol ve saymakla bitmeyen birçok rahatsızlığa, hastalığa iyi geldiği ve önlediği veya kontrol altında tutmak için besin takviyesi niteliğinde kullanıldığı bilinmekte. Bazıları keten tohumunu yoğurda meyve ve yulaf koyarak tüketirken, keten tohumunun yağını elde ederek yemeklerine ya da kahvelerine katanlar da mevcut. Büyük bir çoğunluk ise tablet ya da kapsül formunda eczanelerden ya da aktarlardan temin ettikleri keten tohumu takviyesini tüketiyor. 

Hangi formun daha iyi olduğu ise tartışmaya açık. Ben tohum olarak aktarlardan alınan ve sindirimi kolay olması açısından kendim evde öğütücüden geçirerek tükettiğim halini kendim için daha faydalı buluyorum. Burada önemli olan yiyeceğiniz kadar öğütmeniz. Fazla öğütüp toz halinde sakladığınız durumda çok çabuk bayatlıyor ve istenilen faydayı sağlayamıyor. 

Keten tohumunu ya da yağı farklı ne şekilde tüketilir ya da güvenilir markalar hangileridir? bazı markaların içinde çok fazla toprak ve küçük taşlar oluyor. yoğurda koyduğunuzda o çamuru görünce tüm malzeme çöp oluyor. 

tilbekacan

20.11.2020 15:37

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Keten tohumu nasıl tüketilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.