5.00 / 1 oy

Kendi aracımızla kuryelik yapabilir miyiz?

Arz talep dengesi konusunda uzun uzadıya yazı yazmaya gerek yok, bir ürün ya da hizmet ne kadar talep ediliyorsa arz da yaygınlığına ve kalitesine göre fiyatlandırılır ve buna da dönemsel fırsat adı verilir. Her şehirde evinden çıkamayan onbinlerce insan var, bir kısmı bir yerden diğerine evrak ya da ev yapımı reçel göndermek istiyor, bir kısmı ise market alışverişlerinin yapılmasını istiyor. Arabasının servise götürülmesini isteyen bile olduğuna eminim çünkü bu da bir ihtiyaç. Benim aklımdaki soru, işsizliğin de tavan yaptığı bugünlerde acaba kendi aracı (araba, motosiklet vb) olanların kuryelik yapmalarında bir sakınca olup olmadığı. Yani kendi şahsi aracımla A noktasından B noktasına 1 saat içerisinde sevkiyat yapmayı vaadediyorum desem ve insanların bireysel taşıma ihtiyaçlarını 30-40 TL'ye anında karşılasam bu yapılabilir bir iş midir?

Not: faturasını da kestiğimi varsayıyorum

Mustafa.Tekin

18.04.2020 14:55

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 29 Ocak 2022 16:25
    0

    dağıtılacak kargolar arasında buzdolabı da varsa ben bunu dağıtmam arabama sığmaz deme lüksünüz varsa olabilir

  • 22 Ağustos 2022 20:11
    0

    elbette kuryelil yapabilirsiniz ama yasal olarak neyin kuryeliğini yapabileceğiniz biraz sınırlı, netflix'e bir süre fazla bakacak olursanız aklınıza kötü fikirler gelebilir ve soluğu parmaklıklar ardında alabilirsiniz. motorla yemek falan dağıtın işte mis gibi, hem koli taşıma derdiniz de olmaz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kendi aracımızla kuryelik yapabilir miyiz?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.