5.00 / 1 oy

Restoranda gelen yemek iade edilince hesap ödenir mi?

Restoranda kuzu şiş siparişi verdim, anlatılanla gelen arasında dağlar kadar fark olunca da gelen yemeği geri gönderdim ve pide siparişi verdim. Menüdeki fotoğrafa bakınca kocaman şişler ve en az 5 şiş kuzu gelmesi gerekiyordu ama 40 TL fiyat yazıp da kürdana batırılmış ufacık etler getirdikleri için gelen yemeği geri gönderdim. Sonrasında gelen gözlemeyi de beğenmesem de artık tatsızlık çıkmasın diye yedim ama geldiğime geleceğime pişman oldum. Bahsi geçen yer de uzun yolda denizli tarafında mola verdiğim anayol üstü bir yer bu arada.

Sonra çaydı kahveydi derken hesabı istedik, hesap bir geldi ki benim geri gönderdiğim, kuzu şiş demeye bin şahit ister şeyi de hesaba eklemişler ve 40 TL de fiyatını aynen yazmışlar. Hesaba itiraz ettim ama yok olmaz, iade edilen yemeğin de parası ödenir diye hemen başımıza dikildiler, sonrasında telefonla kameraları açıp hadi şimdi konuşun dediğimizde ve polis çağıracağız dediğimizde hemen geri vites yaparak hesabı düzelttiler.

Dışarıdan geçen araçları içeri buyur ederken çok misafirperver ve yemekler gelinceye kadar da şirin bir aile işletmesi olarak görünen bu gibi yerler resmen nasıl olsa bir daha gelmeyecekler diye turist kerizlemeye çalışıyorlar. Sonra da yemediğiniz yemeğin de parasını almak istiyorlar. Geri gönderilen yemeğin parası asla ödenmez, olur da bu konuda mafyacılık oynamaya kalkarlarsa hemen telefonlarınızın kamerasını açın ve polisi çağıracağınızı söyleyin. Bunlar gibi şark kurbazlarına da prim vermeyin.

arthurmen

28.08.2020 18:52

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Restoranda gelen yemek iade edilince hesap ödenir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.