5.00 / 1 oy

Okunmayan Kredi Kartı Numarası Nasıl Öğrenilebilir?

Ziraat bankası kredi kartımın ön yüzündeki 14 haneli kart numarası okunmayacak kadar yok olmuş durumda ve kart numaramı göremediğim için online alışveriş yapamaz duruma geldim. Neyse ki otomatik ödeme talimatı verdiğim netflix'te kart bilgilerim saklanıyor da bu ödemeler aksamıyor. Ama yeni bir alışveriş yapmak istersem kart numaramı göremediğim için yazamıyorum, dolayısıyla da kartımı artık kullanamıyorum.

Kredi kartı numaramı öğrenebilmek için neler yaptığımı söyleyeyim:

- Kartımın son 4 hanesini netflix hesabımın içinden buldum

- Ziraat bankası müşteri temsicisini arayarak durumu izah ettim ama onlar da banka kartlarına ait sadece ilk ve son 4 rakamı görebiliyormuş.

Dolayısıyla kartımın ilk ve son 4 hanesini biliyorum ama ortadaki 8 sayıyı göremediğim için kartımı kullanamıyorum.

Banka uygulamasına baktım belki uygulama içinde kredi kartı numaram yazıyordur diye. Ama ziraat bankası, kart numaralarını uygulama içinden de göstermiyormuş.

Son olarak banka şubesine gittim ve kartımı vererek durumu anlattım ama bankadaki görevli de kartımın üzerindeki yok olmuş numaraları okuyamadı, kendi sistemlerinden de güvenlik gereği kart numaraları görüntülenemiyormuş. Ne yapmam gerekir diye sorunca da yeni bir kredi kartı almalısınız diyorlar. Son ihtimal olarak artık yeni bir kredi kartı isteyeceğim ama silindiği için okunmayan kredi kartı numarasını okuyabilmek için bildiği bir yöntem olan var mıdır diye yine bir sormak istedim.

arif

02.09.2020 17:25

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 2 Kasım 2021 15:03
    4

    o kartın numarasını okumakla hiç uğraşmadan bankanızın uygulamasından sanal bir kart oluşturarak tüm online alışverişlerinizde sanal kartınızı kullanabilirsiniz. fiziksel kart yerine de yine banka uygulamanızın temassız ödeme özelliğinden yararlanabilirsiniz.

  • 11 Şubat 2022 00:47
    0

    banka uygulamasına girdiğinizde kart numarasını da görebilmeniz gerekir, en azından çoğu banka uygulamasında bu mümkün

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Okunmayan Kredi Kartı Numarası Nasıl Öğrenilebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.