5.00 / 1 oy

Amoled Yanığı Tamiri Kaça Yapılır?

Arkadaşlar merhabalar, Samsung marka 55" QLED TV satın aldım ve maalesef televizyonda amoled yanığı sorunu çıktı. Eve hemen yetkili servisi çağırdım ama belirli bir miktarın altındaki amoled yanıkları üretim hatası olarak sayılmıyormuş ve bu sebeple ürün değişimi, iade ve hatta ücretsiz tamirat gibi yolların tümü kapalı. Ürün daha gıcır gıcır ve televizyona verdiğim parayı da aşağı yukarı tahmin ediyorsunuzdur. İçime oturdu, ama ürünün iadesi ya da değişimi konusunda tüm yolları denedikten sonra artık ürünü tamir ettirerek kullanmaya devam etmenin kendi sinir sağlığım açısından en doğru çözüm olacağına karar verdim.

Yeni teknoloji televizyonların tamiratı konusunda mahallenin elektrikçisine güvenmek doğru olmaz diyerek internette amoled tv tamiri konusunda arama yaptım ama yetkili servis olan da olmayan da kendini bu konuda en doğru çözüm olarak tanıtmış. Muhtemelen televizyon içinde bozuk olan parçanın değişimini yapacakları için öyle çok uçuk kaçık bir teknolojiye sahip olmaları gerekmiyor olarak anlıyorum. Ama verdikleri amoled yanığı tamirat fiyatları birbirinden çok farklı olduğu için içime bir kurt düştü.

Amoled yanığı konusunda (marka vermek gerekirse Samsung TV amoled yanığı) nasıl bir çözüm en doğrusu olur sizce? Yani teşevizyonu kime tamir ettirmeliyim ve 55" bir televizyonun amoled yanığı tamirat masrafı ne kadar olur? Bunun servise maliyeti nedir ve ne kadarlık bir ücret verirlerse ikna olmalıyım? Ayrıca tümünün yapacağı tamirat işlemi aynı mıdır, yoksa orijinal olmayan yedek parça kullanmak gibi beni mağdur edebilecek çakallıklar yapan servisler de var mıdır ve kazıklanmadığımdan nasıl emin olabilirim?

aydost

23.12.2020 20:16

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 12 Haziran 2022 22:23
    0

    yakınlarda büyük ekran bir tv için bir tamirciden amoled yanığı tamiri fiyatı istedim, abi ekran komple değişecek hiç rakam vermeyeyim sen git yeni televizyon bak daha iyi dedi. garanti kapsamında çözemiyorsanız geçmiş olsun

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Amoled Yanığı Tamiri Kaça Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.