5.00 / 1 oy

Karga saldırısına uğramak

Bugün sabah evden çıktığımda tepemdeki karganın avazı çıktığı kadar bağırdığını ve gözünü benden ayırmadığını fark ettim. Sonra karşı dalda bir karga daha gördüm ve aklıma da Hitchcock'un meşhur Kuşlar (The Birds) filmi geldi. Şimdi bana saldırsalar çok ilginç olmaz mı diye düşünürken bir baktım ben ilerledikçe sürekli beni tepeden takip ediyorlar ve başımın az üstünden salto yaparak tepemdeki dala konuyorlar. Arabaya vardıktan sonra da bana bakmaya devam ettiklerini fark ettim ve ciyak ciyak da bağırmaya devam ediyorlardı. Kendimi korku filminin içinde hissetmenin olduğu adrenalin gerçekten ürpertici.

Sonra internetten kargalar bir insana durup dururken neden saldırırlar diye merak ettim, anladığım kadarıyla eğer yuva kurup orada bir yere yavruladılarsa oradan geçen insanları tehdit olarak algıladıkları için saldırmaları görülebilen bir durummuş. Sonuç olarak bir karga kalmıştı o da saldırdı, artık bir leylek kaldı diyebilirim sanırım bunu hak ettim :)

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Kargalar kaç yıl yaşarlar?

bkz: Köpek Saldırısında Ne Yapmak Gerekir?

bkz: Dünyanın en büyük hayvanı hangisidir?

bkz: N harfi ile başlayan hayvanlar

bkz: İstanbul’da evcil hayvan mezarlığı nerede var?

bkz: Türküdeki Allı Turna Hangi Hayvandır?

ezel

25.06.2021 11:21

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Karga saldırısına uğramak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.