5.00 / 1 oy

Kalın ip gibi olan makarna çeşitinin adı nedir?

Daha çok yemek fotoğraflarında gördüğüm ama marketlerde bir türlü karşıma çıkmadığı için alıp da deneyemediğim bir makarna türü var. Bildiğimiz spagetti türü çubuk makarnalardan ziyade daha kalın ve yassı ve ayakkabı bağını andırıyor. Özellikle fotoğraflarda üzerine peynir ile birlikte gösteriyorlar ve yeşil fesleğen gibi süslemelerle de insan gördüğü yerde tok karnına bile acıkıyor. Tadı muhtemelen bildiğimiz makarnadan farklı değildir ama tabağıyla ve sunumuyla inanılmaz güzel görünüyor.

İnternette ne diye arayacağımı da bilemediğim için bulamadım, marketlerde sorunca zaten o ne gibisinden garip garip bakıyorlar ya da çubuk makarnayı gösterip budur falan diyorlar. Ama bu makarnanın adını halen bir türlü bulamadım. Bulsam belki internetten sipariş verecek bir yer de bulurum ama bana yardımcı olabilecek birileri varsa tarifimden hangi makarnayı kastettiğimi anlayabilirse bu makarnanın adını söyleyebilirler mi?

celile

12.12.2020 00:53

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 12 Aralık 2020 02:57
  12

  Fettuccine makarna olarak aratabilirsiniz, gece gece canım çekti :) Barilla Fettuccine Migros'ta var ve 500 gramlık paketi 23.95 TL'ye satılıyor. Dediğiniz gibi süslemeye müsait ve albenisi çok olan bir makarna türüdür.

 • 12 Eylül 2021 13:25
  10

  bu kalın makarnanın lüle lüle olan türüne de mafaldine diyorlar. ne pişireceğinize ve nasıl pişireceğinize göre makarnanın şekli, tadı üzerinde etkiye sahip olur ve her makarna türü ile her tür yemek yapılmaz. örneğin castellane türü bir makarnayı al dente pişirmek isterseniz muhtemelen yerken hiç keyif almazsınız ama fettuccine türü bir makarnanın her yeri aynı pişeceği için al dente pişirmek çok güzel olur

 • 18 Eylül 2021 09:20
  6

  makarnanın şekline göre restorandaki fiyatının değişmesi gibi bir durum var, Fettuccine de restoranlarda genellikle dana eti ve mantarlı olarak krema ile birlikte sunulan ve üst ölçeklerden fiyatlanan bir makarna çeşiti olması açısından zengin makarnası hisiyatı uyandıran makarnalardandır

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kalın ip gibi olan makarna çeşitinin adı nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.