5.00 / 1 oy

Kabızlığa karşı en etkili çözümler

Hazır ve kuru gıdalarla beslenmemizden dolayı kuşak olarak hepimiz bağırsak problemleri çekiyoruz, en azından etrafımda kimle konuşsam durum herkeste aynı. Halbuki insan metabolizmasının günde en az 1 kere bu boşaltımı sağlaması gerektiği yazılıyor, hatta makbul olanı 2 deniliyor. Bizde ise durum içler acısı, birkaç günde bir geliyor, onda da hasbelkader işte ya da avm'de değil de evdeysek yapmış oluyoruz, yoksa nasıl olsa geçer eve geçince yaparım diyerek tuta tuta sisteme ciddi zararlar veriyoruz. Sık sık da aşırı sulu ya da katı olarak tuvaletinizi yapıyorsanız sizin de dolaşım sisteminizde benzer rahatsızlıklar var demektir.

Bu sorunun altında dolaşım sistemlerimizi sürdürülebilir olarak sağlıklı tutmanın ve geçici kabızlık rahatsızlıklarının nasıl giderilebileceğinin tartışmasının olmasını istiyorum. Yazmaya utanıp da çekinenler için de durumun ne kadar doğal ve istisnasız olarak her insanın yaptığı bir eylem olduğunu hatırmatmak istiyorum.

bugatti.veyron

19.07.2019 12:40

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 25 Temmuz 2019 23:54
    12

    Düzenli olarak kabızlığı yenmek için bol lifli gıdalar ve yemek öncesi çorba ile salata yemek çok faydalı oluyor. Bir de sinameki diyorlar ama bence hiç kullanmayın, aradığını şey bu değil çünkü. Akşamları iki tane kayısı kurusu da yiyebilirsiniz yine ama midenizi bozmayacak kadar yemeye özen gösterin

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kabızlığa karşı en etkili çözümler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.