5.00 / 1 oy

Halı temizliği nasıl yapılır?

Evde halı olmasını küçüklüğümden beri sevmemişimdir. Sanırım bunda uzun bir süre yatak odasında halıfleks olmasının büyük bir etkisi var. odanın her bir santimetrekaresini halı oluşturuyor düşünün. Büyüdükçe tüylü halılar başta olmak üzere her türlü halının aslında temizlense bile ne kadar mikrop tuttuğunu öğrendim. Bu sebeple evimde çok az sayıda halı var. onları da zaten havalar ısınınca kaldırıyorum. Kışın tekrar seriyorum. 

Havaların soğuması ile halıları tekrar sermem gerekiyor fakat salgından dolayı eve temizlikçi alamıyorum, halıların temizlenmesi için halı temizleyen yerlere de gönderemiyorum. Temizlik hastası olmaya adım attığım şu günlerde (koronanın da verdiği temizlik dürtüsüyle ruh hastası olma yolunda da ilerliyorum) halıları kendim temizlemem gerekir fakat ne tür bir temizlik ürünü kullanmam gerektiğini bilmiyorum. Halı cinsine göre temizlik malzemesi de değişiyor mu? Bezle filan sildikten sonra ne kadar sürede kurur? Nelere dikkat etmeliyim. Yardımlarınızı bekliyor olacağım. 

 

eda34

10.12.2020 17:09

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Halı temizliği nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.