5.00 / 1 oy

Epilepsi Krizi Dolandırıcılığı Nasıl Anlaşılır?

Önce yılların eskitemediği epilepsi krizi nedir bunu bir hatırlayalım. Yolun ortasında kafasını duvarlara vuran genç ya da yaşlı birisi vardır ve hemen herkes etrafına toplanır, epilepsi krizi geçiren kişi bir şeyler anlatmaya çalışarak cebini ya da çantasını gösterir ve insanlar da o gösterdikleri yerde epilepsi ilacı kutusunu bulurlar ama bu ilaç kutusunun içi boştur ve epilepsi krizi geçiriyor görünen kişiye acil olarak ya epilepsi ilacı almak, ya da yanında refakatçi gibi birisi varsa ona ilaç parasını vermek gerekmektedir. Her yol ortasında epilepsi krizi geçiren dolandırıcıdır demek de büyük talihsizliklere yol açabileceği için kendi tespit yöntemlerimden biraz bahsetmek istiyorum.

Öncelikle epilepsi krizi dolandırıcıları genelde hep aynı yerlerde bu dümeni yaparlar. Pandemi dolayısıyla bu dümeni artık eskisi kadar sık yapamıyor olsalar da yoldan geçen bir kişiyi bile bulmaları yeterli olur. Amaç ise epilepsi ilacını bedavaya aldırmak ya da bu ilacın parasını bir şekilde sövüşlemek. Epilepsi ilacını ise satıyorlar mı yoksa farklı amaçlarla mı kullanıyorlar orasını bilemiyorum.

Eğer epilepsi krizi geçiren birisi sizden ilaç almanızı istiyorsa (çok iyi rol yaparlar, kafasını yere güm güm diye vurab birisinin rol yaptığına inanmak istemezsiniz ama maalesef gerçek epilepsi krizlerinden bile daha üzücü görünüyorlar) hemen çevredeki esnafa bakın. Eğer bir kişi bir dümeni aynı lokasyonda bir kaç kere yapmaya çalışırsa esnaf bunu fark edecektir. Bir diğer danışmanız gereken yer de en yakındaki eczanedir. Eğer sizin gibi birkaç kişi daha yakın zamanda acil bir durum için sokakta epilepsi krizi geçiren birisine epilepsi ilacı almaya geldiyse bunu en iyi eczacı bilir.

ramizdayı

07.01.2021 18:54

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 6 Aralık 2021 21:37
    9

    birisi yere düşünce hemen başına kalabalıklar toplandığı için bunun bir tuzak olduğunu ve kişinin aslında kriz geçirmediğini ve dolandırıcı olduğunu söylemek, kalabalık tarafından ayıplanma korkusu da içerdiği için aslında dolandırıcılar da bu sebeple bu tuzağı kalabalık yerlerde kurarlar. kalabalık içerisinden illa bir tonton teyze ya da amca serzenişte bulunarak kişiye maddi yardımda bulunur. dolayısıyla asıl yardım edilmesi gereken kişiler, bu tuzağa ilk kez denk gelen yufka yürekli temiz insanlardır

  • 6 Aralık 2021 20:35
    0

    çok klasik bir dolandırıcılık tekniği ama bu dolandırıcılık yöntemine başvuran kişiler artık oynaya oynaya oscar'lık performans sergileme noktasına geldikleri için bilseniz bile içinizde hep bi ya gerçekse sorusu kalacaktır. karşınızdaki kişi bu dümeni belki binlerce kez çevirdiği için bakışıyla ya da konuşmasıyla direncinizi kırmanın yollarını da muhtemelen bulduğu için eczaneye gitmeniz de an meselesidir

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Epilepsi Krizi Dolandırıcılığı Nasıl Anlaşılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.