5.00 / 1 oy

Hakaret davasında para mı isterler yoksa özür yeterli olur mu?

Bir yakınım ünlü bir kişiye sosyal medya üzerinden yapılan bir benzetme paylaşımını beğendiği için ünlü kişi tarafından dava edilmiş, danıştığı avukatlar da ilk kez böyle bir suç işlediğini söylemesi durumunda karşıdaki kişinin davasından vazgeçebileceği ama 2.000 TL gibi bir avukatlık ve arabuluculuk masrafı çıkacağını söylemişler. Ben garanti olması açısından birkaç avukatla daha görüşmesinin daha sağlıklı olacağını söyledim ama bulunduğu şehirde herkesin herkesi tanıdığını ve başka bir avukatla görüşmesi durumunda araya aracılar sokarak iletişim kurduğu şimdiki avukatların kulağına gideceğini falan söyledi.

Hakaret davalarında para talep edilebilir mi ya da talep edilen paranın üst limiti neye bağlıdır bilen var mı? Ya da davacı kişinin iyi niyetli olması durumunda sicilinde hiçbir suç ya da dava bile olmayan birisi bir özür ile uzlaşı sağlayabilir mi? Bu konuda avukat seçimi konusunda arabuluculuk sertifikası olan avukatları tercih etmenin bir artısı olur mu ve bunun ücretlendirmesi neye göre yapılmaktadır bilen arkadaşlardan bilgi vermelerini rica ediyorum.

canergemveren

22.12.2020 12:56

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hakaret davasında para mı isterler yoksa özür yeterli olur mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.