5.00 / 1 oy

Gümüş suyu kullanmanın faydaları ve zararları

Alternatif tıp konusunda önyargılı birisi olduğum için bir arkadaşımın uzun süreden beri anlattığı gümüş suyu kullanımına bağlı olarak kendini iyi hissetmesini ve hiç hasta olmayışını pek dikkate almıyordum, ama bu sefer ciddi bir hastalık geçirince en kötü denemekten ne zarar gelebilir diyerek kendisinden bir miktar gümüş suyu rica ettim ve kısa bir süre kullandıktan sonra da sonuçlarına gerçekten şaşırdım. İnternette gümüş suyunun az da sayılmayacak bir kesim tarafından düzenli olarak kullanılmakta olduğunu ve antik çağlardan beri de faydalarının bilinir olduğunu gördüm, rivayete göre ilaç firmalarının gümüşün sağlığa faydalarının gizlenmesi konusunda çalışmaları varmış ama komplo teorisyeni olmadığım için bu kısmı ilgimi çekmiyor.

Bakterilerin temizlenmesinden yaraların geçmesine, kanser vakalarında tümörlerin temizlenmesinden yanıkların iyileşmesine kadar gümüş suyunun faydasını gördüğünü ifade eden çok insanın yazılarını uzun uzun okudum ve gümüş suyu kullanımına bağlı olarak bir yan etki ya da zarar gördüğünü belirten bir yorum da karşıma çıkmadı. Ancak gümüş suyunu kimin ne şekilde hazırladığı çok önemli, içme suyu ile değil saf su ile hazırlanmış olmalı ve gümüşün de ne şekilde suya nüfuz ettiği çok önemli. Dolayısıyla internette satılan çoğu gümüş suyu ürününü hiç dikkate almamanız gerekiyor. Bunun yerine daha dikkatlice araştırma yaparak ve sosyal medyadaki gruplarındaki yorumları da okuyarak ulaşabileceğiniz 1-2 eski gümüş suyu üreticisi var. Bazı insanlar kendileri evlerinde hazırlamaya başladığını da belirtmişler, ama tam saflıkta gümüşün alınması ve evde saf su ile hazırlanması gibi bir süreç içeriyor. Bu şekilde maliyetler çok azalıyor ama elbette bunun da bilmediğimiz incelikleri vardır diyerek ben şimdilik yanaşmıyorum.

Gümüş suyunu düzenli olarak her gün tatlı kaşığı ile içmeye başladım ve şimdilik kendimi daha zinde ve pozitif hissediyorum. Ama her bünyede aynı etkiyi yapar mı ya da olası alerjik durumlar olabilir mi bilmediğim için yine de hekiminize danışmadan kullanmamanız gerektiği şerhini bırakıyorum.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Kaynamış maydanoz suyunun faydaları nelerdir?

bkz: Hünnap Nedir ve Hünnap'ın Faydaları Nelerdir?

bkz: Ruşeymi Nedir? Faydaları Nelerdir ve Nasıl Tüketilir?

bkz: Yeşil çayın faydaları nelerdir?

bkz: Moringa çayı nedir? Faydaları nelerdir?

bkz: Kapari nedir? Kaparinin faydaları nelerdir?

kara kiz

10.08.2021 21:34

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 11 Ağustos 2021 00:02
  18

  rivayete göre silverdin ilacının içerisinde de bir miktar gümüş olduğu söylenir zaten

 • 16 Eylül 2022 20:02
  0

  sprey şeklinde hafif yanığa kullanarak faydasını gördüm ama içmeye cesaret edemedim açıkçası

 • 16 Eylül 2022 23:09
  0

  internette gümüş suyuna dair çok enteresan hikayeler var. bir grup bilimsel makaleler ile gümüş suyu kullanmanın faydası olmadığı gibi zararlarının olabileceğini savunurken bir yandan da gümüş suyu kullanarak çok farklı şekillerde tedavi bulduğunu söyleyen insanlar var. hangisine inanmak gerek ben de şaşırdım

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gümüş suyu kullanmanın faydaları ve zararları

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.