5.00 / 1 oy

Font bulmak için online araçlar

Birbirleri ile uyumlu renkleri bulabilmek için kullanabileceğiniz internet siteleri konusunda bilgi verdikten sonra şimdi de dijital tasarımlarınızda kullanabileceğiniz fontlar için seçim araçlarından bahsedelim.

Bir internet sitesinde geziyorsunuz ve internet sitesinin kullandığı fontu beğendiniz ve adını öğrenmek istiyorsunuz diyelim. Google Chrome için geliştirilmiş olan WhatFont tarayıcı eklentisi ile internet sitelerindeki fontları hemen öğrenebilirsiniz Eğer html kodlarını okumayı biliyorsanız bu işlemi geliştirici araçları ile de yapabilirsiniz ama programlama bilginiz yoksa ve sadece bir internet sitesi üzerinde kullanılan fontun adını öğrenmek istiyorsanız bu araç tam size göre.

Fontları inceleyebileceğiniz ve download edebileceğini faydalı bir internet sitesi olarak da fontsquirrel.com web sitesini mutlaka incelemenizi öneririm. Ücretsiz fontların yanısıra ticari olmayan kullanım için ücretsiz fontlara da bu siteden ulaşabilirsiniz.

Font denemek, indirmek ve mevcut fontlarınızı yönetmek için hazırlanmış başarılı bir araç olarak da SkyFonts aracı oldukça başarılı. Çok sayıda font kütüphanesi ile entegre olarak çalıştığı için seçenekler arasında zaten aradığınız tasarıma benzer bir fontu bulamamak neredeyse imkansız.

Google'ın font kütüphanesi olan Google Fonts da hem internet sitelerinde, hem de telefon uygulamalarında Lat,n Extended olarak kullanabileceğiniz oldukça geniş bir font skalası sunuyor.

Bir görselden (resimden ya da fotoğraftan) o görselde kullanılan font ailesinin ne olduğunu bulmak için en popüler araçlar da uzun yıllardır olduğu gibi WhatTheFont ve The Font Squirrel Matcherator. Şimdilik yetersiz kaldıklarını görmediğim için alternatif sitelere bakma gereği hissetmedim.

Advertiser Guy

24.05.2020 12:39

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 11 Eylül 2021 12:46
    2

    internette güzel bir donta denk gelince zaten whatthefont gibi araçlardan olası tüm font ailelerini tespit edebilmek mümkün, internetten indiremeyeceğiniz bir font da olmadığına göre zaten sınırsızsınız

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Font bulmak için online araçlar

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.