5.00 / 1 oy

Derin dondurucuyu balkona koysam olur mu?

Mutfakta bir adet buzdolabı var ama özellikle uzun süreli dondurduğum etleri vs. saklayabilmek için bir adet derin dondurucuya ihtiyacım var ama koyacak yer de kalmadı evde. Son çare olarak balkona derin dondurucu koymak geldi aklıma ama kışın soğun havalardan ya da prizini korusam bile üzerine bir miktar gelecek olan yağmurdan etkilenir mi ve zarar görebilir mi emin olamadığım için sormak istedim.

Yazın güneş görüp de soğuyamaması gibi bir durum olmaması için üzerine gölge yapacak bir şeyler koyarım ama yazın zaten en fazla tüketimi artmış olur, en azından bozulmasına yol açacak bir şeye maruz kalmaz diye düşünüyorum.

Bir de tip olarak üstten açılan derin dondurucu mıu almak daha mantıklı olur yoksa önden açılan tek/iki kapılı derin dondurucular mı daha mantıklı olur sizce?

angarali_melek

28.09.2020 16:14

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 10 Aralık 2021 08:55
    1

    kışın elektrik tasarrufu sağlar mı emin değilim ama yazın ciddi anlamda elektrik faturasını kabartacağına eminim, özellikle de güneş alan bir konumda olursa

  • 14 Şubat 2022 20:44
    0

    hayatımda duyduğum en kötü fikirlerden birisi, özellikle de balkonda ısı ve su yalıtımı yoksa

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Derin dondurucuyu balkona koysam olur mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.