5.00 / 1 oy

Google'da Ölçü Birimlerini Birbirine Dönüştürmek

Google'ın artık bir arama motorundan çok daha fazlası olduğundan zaten hepimiz eminiz, en az tıklama ile en doğru bilgiye en kısa yoldan ulaşma ihtiyacı çerçevesinde Google kendi içinde de araçlar barındırarak bu hizmetlerini geçtiğimiz yıllarda oldukça genişletti. Google'da Matematiksel Hesaplamalar YapmakGoogle'da Renk Seçici Aracını KullanmakGoogle'da Diller Arası Çeviri Yapmak gibi araçlara ek olarak ölçü birimleri arasındaki dönüşümleri de Google içerisinde başka bir internet sitesine gitmeye gerek kalmaksızın yapabilmekteyiz.

Örneğin inç ölçü birimi bizde kullanılmaz ama youtube'daki kendin yap eğitim videolarında hep ölçğ birimleri inç olarak ifade edilir. Peki sürekli inç ile cm arasında matematiksel dönüşüm yapmak için hesap makinesi mi kullanmak zorundayız? Google'a 2 inç kaç cm diye bir sorsak?

google ölçü birimleri dönüştürmek

Ölçü birimleri derken çok daha geniş bir çeşitlilikten bahsediyoruz aslında. Galon ile litre arasında dönüşüm yapalım mesela;

google galon litre

Google kullanarak sıcaklık, uzunluk, kütle, hız, alan, yakıt tüketimi, zaman ve dijital depolama birimlerini birbirlerine dönüştürebilirsiniz.

koroglu

31.07.2020 14:14

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google'da Ölçü Birimlerini Birbirine Dönüştürmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.