5.00 / 1 oy

Ankara'da Starbucks'tan Eve Kahve Siparişi Nasıl Verilebilir?

Akşam akşam evden çıkmaya üşendim, internetten eve Starbucks'tan bir kahve (white chocolate mocha 😁) siparişi vereyim dedim, Ankara'da internetten eve sipariş getirme uygulaması kullanan arkadaşlarım da artık bana mağara insanı gözüyle bakmaya başladıkları için şu sürekli reklamı yapılan uygulamaları da bir denemiş olurum dedim. Meğerse Starbucks'tan eve kahve siparişi getiren sadece bir tane uygulama kalmış, en azından popüler eve internetten sipariş verme hizmetlerinden sadece birisi bu hizmeti veriyormuş, ya da vermeye devam ediyormuş...

Önce en çok reklamına denk geldiğim Glovo'yu bir deneyeyim dedim. Reklamlarda ekmekten lens solüsyonuna kadar her şeyi eve götürdüklerine göre bana bir kahve de getirebilirler diye düşündüm.  O kadar reklamı dönen Glovo meğerse Türkiye pazarından çıkmış. Daha ne kadar oldu ki açılalı diye şaşıracaktım ki neyse dedim, hele bir kahvem gelsin de açar okurum neden çekildiklerini.

Marka bilinirliği böyle bir şey demek ki, en çok reklamına denk geldiğim markaları sıraya koyunca ikinci olarak Getir diye bir şey vardı, üstelik o kadar da promosyon vardı uygulamalarında. Dedim hemşu uygulamayı kurmuş olurum, hem de kahvem belki bedavaya gelir ama beni de kazanmış olurlar :) Ama ürünler arasında arama yapıbca anlaşıldı ki Getir de kahve getirmiyormuş.En azından Starbucks'tan eve kahve getirme gibi bir hizmetleri yokmuş.

Sonra aklıma gelen en uzak ihtimal olan Yemeksepeti'ni açtım ki bir anda her yerde gördüğüm o renkli motorlardaki logo aklıma geldi, yahu bu Vale denen şey de bu işe yaramıyor mu? Evet, eve yaklaşık 6 TL gibi bir farkla 15 dakika gibi bir sürede Starbucks'tan sıcacık white chocolate mocha'm geldi. Neden reklam yapar gibi yazdım bu yazıyı bilmiyorum ama altı üstü bir kahve almak için elimde telefonla geçirdiğim gereksiz zaman kaybına sinirlenmiş olabilirim. Madem bir kahve bile getiremeyeceksiniz, neden o kadar reklam yaptınız değil mi?

Filiz06

08.02.2020 21:19

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 18 Eylül 2022 08:09
    0

    artık getir ile de sipariş edilebiliyor, ondan önce de yemeksepeti'nin sipariş uygulamasından istenebiliyordu

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ankara'da Starbucks'tan Eve Kahve Siparişi Nasıl Verilebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.