5.00 / 1 oy

Gmail for Business Ücretleri Ne Kadar?

Gmail for Business, kendi internet sitenize ait domain ile kullandığınız e-mail adreslerini barındırabilmek için Google tarafından sunulan ve Gmail altyapısını kullanan bir mail servisidir. Daha da kısaca özetlemek gerekirse şu iki madde sanırım yeterli olur:

- Mail adresiniz değişmez. Yani eğer [email protected] ya da [email protected] (ve türevleri) gibi bir e-mail hesabınız varsa ve bu mail adresini değişmeden kullanmak istiyorsanız;

- Gmail altyapısını kullanarak kendi e-mail adreslerinizi yönetebilmek istiyorsanız

Gmail Business hizmetini kullanabilirsiniz. Tekrar özetlemek gerekirse, şirketinizin ya da internet sitenizin tüm mail adreslerini ücretli olarak gmail altyapısına transfer etmiş oluyorsunuz. Ancak Gmail İşletmeler için Gmail (Gmail for Business) hizmeti ücretli bir hizmet olduğu için aylık olarak her bir hesap için düzenli ödeme yapmanız gerekiyor. Ücretsiz bir alternatifi için şuraya da bakabilirsiniz bkz: Yandex Kurum Mail Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler.

Gmail altyapısını kullanarak kendi mail hesaplarınızı gmail arayüzünden ya da mail okuma uygulamasından bilgisayarınız ve telefonunuz gibi internete bağlı tüm cihazlarınız üzerinden senkronize olarak yapabilirsiniz. Gönderdiğiniz mailler, gmail sunucusunu kullanmakta olduğu için spam olarak düşmez (fazla spam mail gönderirseniz işler haliyşe değişir) ve arayüz olarak da gmail konforunu kulanmaya devam etmiş olursunuz. Gelelim bu altyapıyı kullanabilmenin ücret kısmına.

Ben bu yazıyı hazırlarken her bir hesap için aylık fiyatlandırma şu şekilde:

Business Starter - 29 TL

Business Standard - 58 TL

Business Plus - 108 TL

Enterprise - İletişime geçiniz

Güncel fiyatları takip etmek için gmail fiyatlandırma sayfasını takip edebilirsiniz.

 

Editör editi: benzer içerikli başlıklar için;

bkz: Gmail'de arama sonuçlarında negatif kelime kullanmak

bkz: Gmail'de kendi gönderdiğim maillerde arama yapmak

bkz: Gmail'de belli bir tarih aralığında arama yapmak

bkz: Gmail'e gelen en eski (ilk) maili bulmak

bkz: Gmail'de kendi gönderdiğim yıldızlı mailleri görmek istiyorum

bkz: Gmail ile ileri tarihli mail atmak mümkün mü?

zirzop

25.04.2021 20:38

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gmail for Business Ücretleri Ne Kadar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.