5.00 / 1 oy

İnternete nasıl torrent ekleyebilirim?

İnternette dolaşan torrent dosyaların linklerini aldığınızda herhangi bir torrent programı ile kolaylıkla indirebiliyorsunuz. peki merak ettiğim için soruyorum, bu havuza bir torrent eklemek istersem ne yapmam gerekiyor? Eski e-mule benzeri paylaşım ağlarında peer to peer çalışan sistemler oldukları için paylaşım klasörüne eklediğiniz her dosya otomatik olarak server'larda indekslenmeye başlardı. Torrent dosyalarının mantığı da bu şekilde mi çalışıyor yoksa belirli bir yerde bir torrent linki oluşturabilmek için bir register etme işlemi mi yapmak gerekiyor? Bir diğer sorum da yüklenmiş olan bir torrent dosyası için magnet link nasıl oluşturulur, bilenler varsa cevap yazabilirseniz sevinirim.

fatih4545

29.11.2019 00:51

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 20 Eylül 2022 00:53
    0

    torrent sitelerinde add torrent diye bir buton görüyorum genelde, sonrasında host olarak paylaştığınız dosyanın başka bilgisayarlara transferi için bir süre aracılık yapmanız gerekir mantık olarak. eğer dosyanız çok talep gören bir dosya ise başka kişiler de paylaşmak için gönüllü olacaklardır

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İnternete nasıl torrent ekleyebilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.