5.00 / 1 oy

Youtube'daki bir videoyu kaldırmak için nereye başvuru yapmalıyım?

Yıllar önce kendi arkadaşlarımız arasında geyik olsun diye çok absürt ve saçma fotoğraflarımızı slideshow haline getirip youtube'a yüklemişiz, bahsettiğim olay 10 yıl önce falan bu arada. Videoyu eklediğimiz hesabı da bulamıyoruz şimdi, kendi videomuzu kaldırmaya çalışıyoruz ama kaldıramıyoruz. Videonun izlenme sayıları da sinir bozucu bir şekilde binli sayılarda, eş dost görse rezilliğin bini bir para.

Kendi videomuz olduğuğu ispatlayabilmek için youtube haklı olarak hangi hesaptan eklediysen tekrar giriş yap ve kaldır diyor. Diğer türlü kendine ait olmayan bir video olup olmadığını ben nereden bileyim diyor. Youtube videosunu eklediğimiz hesaba giremediğimize göre bir başkasına ait bir video gibi değerlendirerek youtube'a şikayette bulunacağız ama öyle bir şikayet konusu da yok. Savcılığa gidip böyle böyle desek ve savcılık kararıyla videoyu youtube'dan sildirsek ya da engelletsek iş daha da saçma bir hal alabilir.

Sonuç olarak youtube'daki kendi videomuzu sildirmenin bir yolunu arıyoruz ama bulamıyoruz, nereye nasıl bir başvuru yapmak gerekir? Özellikle bilişim hukukuyla ilgilenen arkadaşlar varsa konu hakkında bilgileri vardır diye tahmin ediyorum.

DunkinMunkin2

03.10.2020 09:03

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Youtube'daki bir videoyu kaldırmak için nereye başvuru yapmalıyım?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.