5.00 / 1 oy

Gmail ile ileri tarihli mail atmak mümkün mü?

Mesela pazartesi günü sabahtan göndermem gereken birkaç mail var (birilerine iban numaramı göndermem gerekiyor olsun mesela) ama pazartesi sabah kalkamama ya da bu maili göndermeyi unutma gibi endişelerim var. Cumartesi geceden pazartesi sabah gönderilecek şekilde bu maili göndermem mümkün mü? Yani ister gelecek tarihli mail göndermek olarak yorumlayın, isterseniz de bir süre bekleterek (şablon olarak bekletebilir mesela) o tarih ve saat geldiğinde otomatik mail gönderecek şekilde çalışma benim işimi görür. Bu arada eğer bu sistem çalışırsa insanların gece çalışmış gibi görünmek için sabaha karşı 4'te patronuna ve iş arkadaşlarına mail göndermek için geceye saat kurup uyanıp maili gönderip geri yatma problemi de sona erebilir :)

safakkrts

24.02.2020 20:41

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 4 Ağustos 2020 23:07
  11

  Mümkün, maili gönderme ekranında gönder butonunun yanındaki oka basarak gönderme zamanını planla seçeneğini seçebilirsiniz.

  gmail mail gönderme zamanını planla

  Açılan ekrandan tarih görünümüne geçerek istediğiniz tarihte ve saatte mailin gönderilmesi şeklinde düzenleyebilirsiniz. Gönderdiğinizde de aşağıdaki gibi bir uyarı gelecek

  gmail gönderme zamanı planlama

  Sonrasında gelecekte gönderilmek üzere zamanlanmış maillerinizi sol taraftaki Zamanlanmış klasörü içerisinde görebilir ve isterseniz tekrar düzenleyebilir ya da silebilirsiniz.

  gmail zamanlanmış mailler

   

 • 9 Nisan 2022 00:28
  2

  patronuna şirinlik yapmak için sabahın dördüne saat kurup o saate kadar çalıştım imajı vermek amacıyla kalkıp mail atmaktansa çok faydalı bir özellik

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gmail ile ileri tarihli mail atmak mümkün mü?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.