5.00 / 1 oy

Fotoğraflarda güzel çıkmak için öneriler

Bazı insanlar doğuştan fotojenik oluyorlar ya bayılıyorum öyle kişilere. Poz vermeden en abuk sabuk hallerinde ya da hareketlerinde bile bir bakıyorsunuz sizin poz vermek için bin bir takla attığınız hallerinizden çok daha estetik çok daha güzel oluyorlar. Beli bu durum için yapacağınız bir şey yoktur. Onlarınki doğuştan gelen bir yetenek fakat siz fotoğraf çekinirken pozlarınızın daha güzel çıkması için birkaç öneri verebilirim. Denedikten sonra teşekkürlerinizi beklerim. 

Fotoğraflarda güzel çıkmak için altın öneriler:

 * Kesinlikle ilk önce dikkat edilmesi gereken ışıktır. Işığı doğru ayarlayamadığınız takdirde aşırı parlama ya da karanlıkta görünmeme ihtimaliniz olacaktır. 

 * Çekim açısına dikkat etmeniz de önemli. Alttan yukarıya doğru çekilmiş fotoğraflar yerine daha üstten çekilmiş pozları tercih edin. 

 * Kıyafetiniz de önemli kilolu iseniz yana çizgili olan elbiseler sizi daha şişman gösterecektir. 

 * Objektife direkt bakmak yerine çok hafif belli belirsiz başınız eğimli ya da yana dönük olabilir. Burada önemli olan eğimi abartmamanız yoksa şu dalga geçilen klasik pozlardan birini vermiş olursunuz. 

 * Gülümsemeyi ihmal etmeyin, fakat içten samimi bir gülüş olmasına özen gösterin. 

 * Özellikle kadınlar için söylemek isterim ki makyajı fazla abartmayın ve en önemli makyaj unsuru olan fondöten seçimini cilt tonunuz ile benzer olmasına özen gösterin. 
 

nahide1

27.01.2021 22:55

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fotoğraflarda güzel çıkmak için öneriler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.