5.00 / 1 oy

Şok tabancası taşımak yasal mıdır?

Sokakta yürümeye korkar hale gelmiş olma sürecimi Şok tabancası nereden satın alınabilir? sorusunda kısaca anlatmaya çalışmıştım. Kendimi olası bir salduuruya karşı koruyabilmek için de aklıma gelen en mantıklı aletin taser gun (şok tabancası) olduğunu yazmıştım. Ama Türkiye'de bugüne kadar hiç şok tabancası kullanan birisini görmedim de duymadım da. Bunun sebebinin yasalar mı yoksa bizde bu silahların olmaması mı olduğunu açıkçası bilmiyorum.

Kendini korumak isteyen insanlar bir şekilde yasal çerçevede silah edinme, bulundurma ve taşıma ruhsatları için başvuruda bulunabiliyorlar. Ama kendi adıma benim çantamda bir silah olsa ve birileri bana elinde bıçakla saldırmak istese ben silahı ateşleyebileceğimi düşünmüyorum. Kendimi koruma pahasına bile katil olma fikri bana çok uzak ve kullanmak istemeyeceğim bir silahı satın almak da bu açıdan çok anlamsız. Ama karşımdaki kişiye kalıcı zarar vermeden etkisiz hale getirebilmek için şok tabancası kullanmak nispeten daha mantıklı geliyor. Ama şok tabancası kullanmak yasal mıdır ya da başvurusu nereye nasıl yapılır hiçbir bilgin yok.

Şok tabancası almak, bulundurmak ve taşımak konularında yasal mevzuat nedir ve başvuru süreçleri ne şekilde işlemektedir bilgisi olan arkadaşlardan yanıt vermelerini rica ediyorum.

alagirl

30.01.2021 18:48

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Şok tabancası taşımak yasal mıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.