5.00 / 1 oy

Facebook da SEO yapıyor mu?

SEO kesinlikle dipsiz bir kuyu ve deliler de kuyunun başına geçmiş sırayla taş atıyorlar ki binlerce akıllı da çıkartamıyor. Araştırma yaptıkça daha da muallak bilgiler okuyorsunuz ama ne gerçekliğini ispatlayabiliyorsunuz ne de işlevselliğini çürütebiliyorsunuz. Attığınız her bir adımın sonuçları size aylar içerisinde ölçülebilir veriler olarak geri döndüğü için çok zor bir çalışma konusu. Neyse, hangi site nasıl SEO çalışmaları yapmış diye arada açar client tarafındaki kaynak kodlarına bakarım sitelerin. Özellikle büyük sitelerde incecik detaylara bile verilen emeği görmek hoşuma gidiyor. Derken acaba Facebook ne yapmış bu konuda diye merak ettim. Sonuçta koskoca Facebook bu boru değil, ne trafiğe ihtiyacı var ne de SEO'ya. Ama Facebook'un html ve css kodlarına bakınca açıkçası çok şaşırdım çünkü meta etiketleri bile çiçek gibi hazırlanmış, sırf head bölümünden bir kitap konusu çıkar sayfanın.

facebook seo

Elbette bu kodların statik kod referansları, birden çok amaçlı olarak kullanılabilir ve erişilebilir olmalarından dolayı eklenmiş crossorigin bilgileri. Ama bu kadar detaylı çalışmayı görünce Facebook acaba SEO için nasıl bir strateji izliyor ya da bunun ne kadarı arama motoru optimizasyonu çalışması diye merak ettim açıkçası.

Kati3kat

24.10.2019 01:40

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 17 Ekim 2021 10:01
    2

    yapmaz olur mu, profesyonel olarak malum forumlardaki yazarlardan SEO desteği talep ediyorlar, bizimkiler de sağolsunlar 100 TL'ye adamların bütün sitelerinin SEO'sunu yapıyor. bu arada SEO'dan anladıkları da sitenin footer bölümüne arka plan renginde etiket bulutları koymak (sosyal medya, arkadaşlık, feysbuk) cheeky

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Facebook da SEO yapıyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.