5.00 / 1 oy

Evde Brisket Yapmak İçin Kasaptan Almam Gereken Et Nedir?

İnternetteki brisket videolarını izleyice gaza geldim, bir şekilde ben de bunu evde yaparım dedim. Ama fırında ama mangalda bir şekilde bu brisket pişer. Pişirme süreleri olarak 12 saatlerden falan bahsediyorlar ama ortaya çıkan eti görünce ölmeden bir şekilde bunu denemem gerek dedim kendi kendime. Sitede de çok sayıda et ve barbekü yazısı paylaşıldığını gördüğüm için şifayı dışarıda arayacağıma buradan sormak istedim. Dışarıda brisket yemeye kalksak yapan yer de azdır, onlar da muhtemelen araba parası isterler bunun pişmişine.. Göz görmeyince simitle de geçer muhtemelen ama instagram ve youtube herkesi daha lezzetli şeyler istemeye zorluyor, hayata da bir kere geldim diyor insan bir yerden sonra.

Sıfırdan başlayalım, evde brisket yapmak istiyorum diyelim. Evde büyükçe bir mangal da var, ama uygun değilse fırın da var. Peki başka hangi malzemelere ihtiyacım olacak?

Daha çok merak ettiğim soru ise kasaba gittim diyelim. Bana bi brisket sar desem ne demek istediğimi anlayabilir mi? Brisket muhtemelen bizin gündelik alışveriş yaptığımız türden esnaf olan kasapların pek bildikleri bir et türü değildir. Peki brisket ne diye sorarsa hangi hayvanın neresi olduğunu nasıl anlatabilirim? Nereden nasıl kesmeli ve keserken nelere dikkat ettirmeliyim?

 

colens-85

30.10.2020 20:57

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evde Brisket Yapmak İçin Kasaptan Almam Gereken Et Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.