5.00 / 1 oy

Engellenmiş kişiler listesini yeni android cihaza aktarmak

Android telefonumda engellemiş olduğum yüzlerce telefon numarası var ve pazarlama kanallarına benim telefon numaramı artık ne kadar çok sunmuşlarsa her gün en az 20 telefon aramasını engelleyerek konuşmaktan ve sinir küpü olmaktan kendimi kurtarmış oluyorum. Arayanlar da ya forex firması, ya banka, ya dijital operatör aracısı ya da su arıtma cihazı firması. Fırça atmaktan, açıp sövmekten dilimde tüy bitti ama çok arsızlar ve aramayacağız demelerine rağmen birkaç gün sonra tekrar arıyorlar. iys'de zaten hiç yer alan firmalar değiller, şikayet etsem bile bir fayda etmediği için ben de telefondan engelleme yolunu seçtim ve yüzlercesinden kurtuldum.

Not: sadece 850'li numaraları engellemek yetmiyor. bir çoğu 0212 ya da 0216 gibi sabit hatlardan ve hatta 5xx'li mobil operatörlerden arıyorlar artık.

bkz: iys.org.tr ileti yönetim sistemi nedir ve nasıl kullanılır?

bkz: Zoom uygulamasında görüşme yaparken istenmeyen kişiler nasıl engellenir?

bkz: Yandex Mail'de Spam Mail Engellemek ve Kara Listeye Eklemek

bkz: 0850'li numaraların aramalarını engellemek

bkz: iys.org.tr'de tüm izinleri tek seferde reddetmek

Telefonum artık eskidiği için önümüzdeki günlerde yeni bir Android telefon almayı planlıyorum (bkz: Çift Sim Kartlı Hesaplı Akıllı Telefon Önerileri). Telefondaki uygulamalar falan bir şekilde yeni telefona zaten aktarılır ama benim asıl merak ettiğim, mevcut telefonumda engellemiş olduğum telefon numaraları yeni telefonda da engellenmiş olarak geçer mi? Eğer geçmezse bu listeyi şimdiki telefondan yeni telefonuma export etmek için ne yapabilirim?

 

sonberber

08.02.2021 11:31

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Engellenmiş kişiler listesini yeni android cihaza aktarmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.