5.00 / 1 oy

iys.org.tr'de tüm izinleri tek seferde reddetmek

iys.org.tr ileti yönetim sistemi nedir ve nasıl kullanılır? yazısını okuyunca ben de sisteme e-devlet üzerinden giriş yaptım ve meğerse herkese izin vermiş olduğumu gördüm. işin ilginç yanı ise bu firmaların bir kısmının adını bile bilmiyorum ve sistemsel bir açıktan dolayı aslında ben izin vermemiş olsam da belli ki benim iznimi aldıklarını devlete göstermenin bir yolunu bulmuşlar. Ya da partner kuruluşlar da bu izinden yararlanabilir metinleri altında alakasız bir firmanın hizmetine abone olurken bu ilgisiz firmalara da izin vermişiz.

Sistemde 50'nin üzerinde reddetmek istediğim izin var ama her bir reddetme işlemi için reddet düğmesine basmak ve sayfanın yeniden yüklemesini beklemek gerekiyor. Daha da kötüsü belli ki herkes sistemin yeni açılmış olmasından dolayı sisteme yüklendiği için sunucular bu yükü karşılamaya yetmiyorlar ve zaman aşımı hataları alıyorum. Sonuç olarak 50 izni kaldırmak için belki saatlerce uğraşmak zorunda kalacağım için bu işlemi şimdilik erteledim.

Sormak istediğim soru ise belki sitedeki yazılımcı arkadaşlar tek bir butona tıklayarak tüm izinleri reddedebilmek için bir çözüme sahiptirler. Böyle bir özellik ya da eklenti var ise bilgi verebilir misiniz? Örneğin her bir reddet butonuna teker teker basmak yerine tek seferde tüm izinleri reddet butonu olsa (belki sadece müşterisi olduğum bankaların şifre sms'lerine izin vermek isteyebilirim o kadar) ya da checkbox gibi tik atarak izni reddetmek istediğim tüm şirketleri tek seferde tümünü seç diyerek seçerek reddetsem çok daha kullanışlı olurdu. Bu işlemin kısayolu var ise bulan arkadaşlardan çözüm rica ediyorum.

isa650

14.01.2021 19:59

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 17 Şubat 2022 11:28
    0

    bence de olması gereken bir özellikmiş ama böyle bir özellik eklememişler

  • 21 Mayıs 2022 04:47
    0

    peki bu sistemden reddettiğiniz firmalar artık gerçekten size sms ya da telefon herhangi bir şekilde ulaşmıyorlar mı?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
iys.org.tr'de tüm izinleri tek seferde reddetmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.