5.00 / 1 oy

En ucuz gıda ürünü satan süpermarket hangisi?

Normalde toptan ürün satan hipermarket isimli yerlere giderek bozulmayan gıdaları toptan alır, bir kısmını da eşime dostuma dağıtırdım, şimdi evden pek çıkmadığım için A101, Şok, Bim, Migros ve Carrefour arasından hangisi denk gelirse onlardan alışveriş yapıyorum.

Eve sipariş konusunda Şok bence fırsatı çok iyi değerlendirdi ve fiyatları da oldukça makul seviyelerde.

Migros zaten ben bildim bileli pahalıydı, ama mağazasında geniş geniş gezmek ve çok sayıda kasa olduğu için pek sıra beklemeden alışveriş yapabiliyor olmak hoşuma gittiği için arada alışveriş yapardım, eve sipariş konusunda en erken 2 gün sonraya söz verip dondurmaları eriterek getirdikleri ve sebzeleri de küflenmiş olarak paketledikleri için artık bana bir cazibeleri kalmadı, sizin bölgenizde belki hizmetleri daha iyiyse bilemiyorum.

A101 ve Bim hem ucuz, hem de peynir gibi ürünlerde sattıkları bazı kendi ürünleri ile hiç beklenmedik başarılı gıda ürünleri çıkartabiliyorlar. Bu marketlerin kötülüğü de eve siparişlerini hiç denemediğim için (var mı ondan da emin değilim) mağazalarına gittiğimde yüzlerce kişi ile yanak yanağa alışveriş yapmak, sosyal mesafe zaten yok ama isteseniz de mekan darlığından dolayı mümkün değil. Çalışan sayıları az, ama arada bir hafta sonları chruch gibi güzel kampanyalar yapınca yine gidip alışveriş yapıyorum.

Carrefour da ucuz olmasa da alışveriş deneyimi olarak performans/fiyat konusunda oldukça istikrarlı. Çalışanları (en azından bana denk gelen) hep güler yüzlü ve yardım sever oluyor. Mağazaları geniş sayılır, ürün çeşitliliği de yeterli seviyede.

Kendi gıda alışveriş seçimlerim konusunda kısa bir girizgah yaparak benden başka insanlar acaba hangi süpermarketleri tercih ediyorlar ya da hangi marketler fark yaratacak derecede hesaplı ürünler satıyor sorusunun yanıtını aramak için bu konuyu açtım, katılımlarınız burayı değerli kılacaktır.

dogruyaklasim

23.05.2020 09:04

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 13 Eylül 2022 01:32
 • 13 Eylül 2022 05:28
  0

  et süt balık kurumundan yeni kuzu kol alan birisi olarak ben de kasaplardan genel olarak biraz daha hesaplı olduklarını söyleyebilirim

 • 13 Eylül 2022 04:02
  0

  tarım kredi kooperatiflerinin marketlerine sürekli olarak giden birisi olarak bim ve a101'den genel olarak daha pahalı olduğunu söyleyebilirim, seçili ürünlerde reklamı yapılan indirimler olduğunda zaten kapısında öyle bir kuyruk oluyor ki girmenize imkan yok

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
En ucuz gıda ürünü satan süpermarket hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.