5.00 / 1 oy

Yurtdışından online kozmetik alışverişi hala yasak mı?

Yurtdışından online olarak yapılan kozmetik ürün alışverişi bir ara tamamen yasaklanmıştı fakat buna rağmen gümrük sınırı 75 Euro iken alışveriş yapanlardan şanslı olanların kozmetik alışverişleri gümrüğe takılmadan ellerine geçebiliyordu. Sonra bu yurtdışı online alışveriş limiti 30 Euro'ya çekilince artık şansa online olarak kozmetik ürün satın almamızın da imkanı kalmadı. Bazen instagramda birkaç hesabın Türkiye'de olmayan kozmetik ürünleri sattığına şahit oluyorum fakat riske girip onlardan da satın alamıyorum. 

Gezme amaçlı da çıkamıyoruz ki artık yurtdışına covid-19 salgını bir yerden sürekli yükselen kur ayrı bir yerden sürekli darbe üstüne darbe geliyor. Peki yurtdışında yaşayan sevdiklerimiz bize hediye olarak kozmetik ürün gönderemeyecek mi? Gümrükte içinde fatura da yoksa yani satın alınan bir ürün değilse yine gümrüğe takılıp bana ulaşmayacak mı? Konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim. 

Hala yurtdışından kozmetik ürün alışverişi yasaksa Türkiye'de olmayan kozmetik ürünlerini satın almanın yolları nelerdir? 

esmersu

26.11.2020 05:13

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yurtdışından online kozmetik alışverişi hala yasak mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.