5.00 / 1 oy

En sevdiğiniz kargo şirketi hangisi?

Zeten topu topu birkaç kargo firması var ve hepsi hakkında da bitmez bilmez inanılmaz şikayetler okuyoruz. Birisi eve gelmeden geldik bulamadık der, diğer, getirmeye bile zahmet etmez. Müşterisinin telefonunu bulup mesaiden sonra arayan kuryeler mi görmedik, kutuları araçlara fırlatarak yerleştiren çalışanlar mı hiç sormayın. Bu soruyu açmamın nedeni, en azından benim Ankara'da Hepsiexpress firmasının hizmetinden çok memnun olmam. İlk dağıtım yapan beyefendi, tahminen 50'li yaşlarda birisiydi ve nezaketinden önümü iliklemeye başlamıştım. O sanırım ayrıldı ya da başka bölgeye bakıyor şimdi ama onun yerine gelen kişi de gayet kibar ve güler yüzlü. Diğer kargo firmalarına örnek olması açısından, bakın demek ki isteyince oluyormuş demek istedim.

Alışveriş yaparken de her e-ticaret sitesinin anlaşmalı olduğu bir kargo firması olduğunu biliyor insan. n11'de her ürün 3-5 TL daha ucuza satılıyor, ama bunun bedeli olarak da kargoyu evinize sürat kargo getir(m)iyor. hepsiburada, gittigidiyor'a göre pahalı ama bazen kargolarını hepsiexpress getirdiği için insan fazla para vermeye razı olabiliyor. Ama hepsiburada da artık sanırım sürat kargo ile anlaşmış, kendi satıcı oldukları ürünleri bile son zamanlarda sürat kargo ile gönderir oldular, ben de kullanmama kararı aldım düzeltinceye kadar. Morhipo da hepsiexpress'î kullandığını gördüğüm diğer firma. trendyol dükkan konseptine geçince satıcıları da sürat kargo ile gönderim yapar oldular, ben de bookmark'lardan kaldırarak siz bilirsiniz dedim.

Her bölgeye aynı kalite ya da işgüzarlık uygulanmıyordur muhtemelen ama Ankara'da durumlar böyle. Herkesin görüşlerini ve tecrübelerini de buradan okumak isterim.

Filiz06

21.08.2019 11:26

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
En sevdiğiniz kargo şirketi hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.