5.00 / 1 oy

Yurtiçi kargo kaçta açılıyor ve kapanıyor?

İnternetten yurtiçi kargo kaçta açılıyor diye baktım ve 8.30 yazdığı için de günümü bölmemesi için erkenden bulunduğum mahalledeki yurtiçi kargo şubesine gittim. Kapıyı açmaua çalışmakta biraz inatçı olduktan sonra camdaki yazıyı fark ettim. Yurtiçi kargo açılış saati 09.00 yazıyor, ben de yarım saat seve seve dışarıda beklemek durumundak kaldım, google'da gördüğü her bilgiyi doğru sanan kendim gibi kişiler için de bu başlığı açarak doğru bilgi vermeyi görev edindim.

Yurtiçi kargo'nun belki açılış ya da kapanış saatleri şubeden şubeye değişiklik gösteriyor olabilir, ama en azından benim gittiğim şubenin önünde kocaman çalışma saatleri haftaiçi günler için 09:00 - 18:00 yazıyordu. Haftasonu günlerinde ise pazar günleri hiç açılmıyor ve cumartesi de 09:00 - 15:00 saatleri arasında hizmet veriyorlar. Şubeleri de bu saatlerin dışında kapılarını kapatıyorlar ve dağıtım yapan görevlileri de bu saatlerin dışında hizmet vermiyorlar.

Not: kargo çalışanlarının mesaileri muhtemelen çok daha erken başlıyor ve geç bitiyor, ama hizmet verdikleri saatleri bildirmek amacıyla bu saatleri paylaşıyorum. Yoksa çok daha erkenden sevkiyatları ve paketleri düzenlemeye başlıyor ve kamyınları yüklüyorlardır. Ama ben gittiğimde henüz dağıtım elemanları da mağazada yüklemeleri yapıyordu, dolayısıyla dağıtımlar da muhtemelen en erken 9.30 gibi başlar.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Amazon Pazar Günleri Kargo Teslimatı Yapıyor mu?

bkz: Joom Kargoları Hangi Kargo Şirketi ile Gönderiyor?

bkz: Kargo kuryelerine bahşiş verilir mi?

bkz: Amazon 5 TL Altındaki Ürünleri Ücretsiz Kargo ile Gönderiyor mu?

bkz: Ücretsiz kargoların aslında ücretsiz olmama sorunu

bkz: mng kargo cumartesi çalışma saatleri nedir?

şahrud

24.09.2021 18:16

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yurtiçi kargo kaçta açılıyor ve kapanıyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.