5.00 / 1 oy

Duvardaki Prizi UPS'ten Beslemek

Evde elektrik gidince iki problem oluşuyor:

1- Modem gidiyor ve dolayısıyla da internet gitmiş oluyor

2- Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Ev Güvenlik Sistemi kullanıyorum, sistemin tüm çevre birimleri (kapı sensörleri ve hareket sensörleri) kendi içindeki minik pilllerle besleniyor ancak bu sensörlerin birbirleriyle haberleşebilmesini sağlayan gateway duvardaki prize takılı olduğu için evdeki tüm güvenlik sistemi düşmüş oluyor.

Evde eski bir güç kaynağı buldum ve bir yazar arkadaşın paylaşmış olduğu Tunçmatik Marka Güç Kaynağı Akü Değişimi Nasıl Yapılır? yazısından ilham alarak içindeki aküyü değiştirip tekrar kullanmaya devam etmek üzere UPS'i bu sistemlerin elektrik beslemesini yapmak üzere kuracağım.

Modem sorun değil, kablosunu zaten kesintisiz güç kaynağının arkasına bağlarım ve kullanmaya devam ederim ama gateway'i aynı zamanda hareket sensörünün tetiklenmesi ile birlikte aydınlatma olarak da kullandığım için duvardaki prizde sabit olması çok işime yarıyor.

Gateway'i duvardan çıkartmadan kesintisiz güç kaynağına bağlayabilmek için de duvardaki prizin elektrik beslemesini bir şekilde UPS'ten çekmek istiyorum. Bunun için bir öneriniz ya da benim durumum için daha mantıklı bir çözüm öneriniz olur mu?

araratzh

05.10.2020 02:29

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 19 Şubat 2021 23:44
    4

    aslında duvardaki priz olarak yorumlamak hatalı oluyor bu durumda anladığım kadarıyla sizin prizinizi. siz sadece kesintisiz güç kaynağından çıkan bir prizi duvara monte etmiş oluyorsunuz. bunun için de basit bir sıva üstü priz kullanmanız da yeterli, hatta bu montajı kendiniz de elektrik kablolarını da birleştirdikten ve duvara sıva üstü prizi monte ettikten sonra kolaylıkla yapabilirsiniz. ama evdeki ana elektrik şalterini kapatmadan sakın böyle bir denemeye girişmeyin

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Duvardaki Prizi UPS'ten Beslemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.