5.00 / 1 oy

Dolma kalem seçerken neye dikkat etmeliyim?

Yazı yazmak benim için kendini ifade etmenin en güzel yolu. Bazen sesli söylemediği şeyleri yazıya dökünce insan rahatladığını hissediyor. Bir ara pilot kelemler ile yazıp çizerdim sonra daha süslü kalemler kaydım. Değişik kapaklı ve sayfa kalitesinde defterler eşlik etti yazdıklarıma. Şimdilerde ise dolma kaleme merak sardım. O kadar güzel güzeller ki saatlerce izleyebilirim yazmadan bile. Özellikle elde tutuşu kolay olanlar ve renk uyumu olan dolma kalemler beni benden alıyor. Siyah ya da metalik renkte olup uç kısmı altın yaldızlı olanlara bitiyorum. Uç kısmının üzerindeki desenler de çok ilgimi çekiyor, sanki bir şeyler anlatıyormuş gibi geliyor bana. 

Bir arkadaşımın kalemlerinden birkaçını denedim. Birkaç farklı uç çeşidi vardı (yazımı kolay su gibi akanı da vardı, yazarken baya zorlandığım çok kalın olan da). Başlangıç seviyesinde nasıl bir dolma kalem almalıyım. Hem yazımı kolay olsun, hem tutuşu, hem de bahsettiğim görselliği bana versin istiyorum. Mürekkebi nasıl olmalı? Yani kartuşlu olanlar varmış sanırım bir de manuel dolum yapılanlar. 

İlk kez kullanacak biri olarak beni küstürmeyecek, dahası dolma kalemi günlük sürekli kullanabileceğim kadar rahat hale getirecek dolma kalem çeşidi tavsiyelerinizi beklerim. Marka ve cins olarak her tavsiyeyi değerlendireceğim. Ayrıca dolma kalem ve mürekkep seçerken dikkat etmem gerekenlerden de bahsederseniz ilerleyen süreçler benim için daha kolay olabilir. Şimdiden teşekkürler.

 

sevecen

13.12.2020 08:53

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Eylül 2022 13:00
    0

    öncelikle dolma kalem hobisi ya da koleksiyonu olan ve mümkünse kullanan bir arkadaşınıza danışmanızı öneririm. buradaki risk ucuza kötü dolma kalem almak değil pahalıya o parayı hak etmeyen dolma kalem almaktır

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dolma kalem seçerken neye dikkat etmeliyim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.