5.00 / 1 oy

Sokağa çıkma yasağında markete gidilebilir mi?

Koranavirüs vakalarındaki artış yeni kısıtlamaların getirilmesini zorunlu kılmış durumda. Kış aylarına girerken yapılan ilk kısıtlamalar sadece haftasonlarını kapsıyordu, sonra bu kısıtlamaların yeterli gelmemesi üzerine haftaiçi de akşam saatlerinden sabaha kadar evden çıkma yasakları getirildi. Son durumda hafta içi her akşam 21:00'dan ertesi sabah 05:00'e kadar sokağa çıkma yasağı varken hafta sonu bu kısıtlamalar cuma akşamı 21:00'de başlayıp pazartesi sabah 05:00'a kadar sürmektedir. Bu kısıtlama sürelerinde hanehalkının ihtiyaçlarının karşılanması için ve tabii market, bakkal, fırın, restoran ve kafelerin ekonomik durumlarının daha fazla sarsılmaması için market, bakkal ve fırınların haftasonu çalışma saatleri yeniden düzenlenerek sabah 10:00 ve akşam 17:00 saatleri arasında açık olmasına karar verilmiştir. Bu süreler içinde vatandaş evine yakın olan yüreme mesafesindeki market, bakkal ve fırınlara gidip ihtiyacını karşılayabilir fakat alkol satışının yapıldığı tekel bayiiler haftasonu kapalı oluyor. Ayrıca marketlerde de alkol satışı yapılması haftasonları yasaklanmış durumda. Vatandaş evinin yakınlarındaki bu market, bakkal ve fırın gibi temel ihtiyacını karşılayacak yerlere giderken araba kullanamacak. 

Sokağa çıkma kısıtlamaları ile ilgili sıkça sorulan sorular için aşağıdaki yazıları okuyabilirsiniz.

Sokağa çıkma yasağında uçak bileti olanlar seyahat edebiliyor mu? 

Sokağa çıkma yasağının olduğu zamanlar havaş çalışıyor mu? 

Yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor?

Sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde hangi kargo şirketleri çalışıyor?

 

frezer

26.12.2020 22:48

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 9 Mart 2022 10:06
    2

    sokağa çıkma yasakları biteli çok oldu ama artık maske zorunluluğu da sona erdi. bence pandemiden sonraki en büyük testi asıl şimdi vereceğiz, eskiden insanlara maske takmadıkları için kızmak mümkündü ama artık üzerinize hapşıran tıksıran tiplerden kendimizi nasıl koruyacağız bakalım

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sokağa çıkma yasağında markete gidilebilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.