5.00 / 1 oy

DAT uzantılı video Android telefonda hangi uygulama ile oynatılabilir?

Yeniler bilmez, o zamanlar filmler tek ya da çift cd olarak satılır ve vcd player'da izlenirdi. Divx öncesi dönemde dvd olmayan (vcd) videolar dat uzantılı videolar olurdu ve genellikle de video isimleri AVSEQ.dat ya da AVSEQ1.dat şeklinde olurdu. Muhtemelen bu isimlendirme de video dönüştürme programları tarafından veriliyordu, çünkü neredeyse tümünde standarttı.

Evdeki eski cd'leri temizlerken vhs'den cd'te aktarttığım çok eski videolar buldum, o dönemki kameralar beta ya da vhs kasetlere kayıt yapardı ve o kayıtları da 2000'lerde bozulurlarsa diye cd'ye aktarmıştım. Bu sefer de cd'den internete yükledim eşe dosta gönderebilmek için, ama o zamanların standart video uzantısı olan dat dosyası artık telefonlar tarafından algılanmaz ve sadece data dosyası olarak tanınır olmuş.

İnternetten forumları okuyarak Android ve IOS telefonlar için DAT uzantılı videoları telefonda açan video player uygulaması baktım, ama bir tanesi hariç hiç birisi dosyayı göstermedi bile. Sadece VLC Player'ın telefon uygulaması ile kendi Android telefonumda videoyu açmayı başardım.

Telefonunda bu gibi eski dat uzantılı videoları açmak isteyenler olursa bilgi vermek amacıyla bu başlığı açmak istedim, sevgiler.

 

Editör editi: Sitede yer alan bazı benzer başlıklar için;

bkz: Amazon Prime Video Animasyon Tavsiyeleri

bkz: Youtube Tarihinin En Komik 10 Videosu

bkz: blob video linkleri nasıl download edilebilir?

bkz: Udemy videolarını 1080p olarak izlemek

bkz: Youtube yaş kısıtlaması olan videolar giriş yapmadan nasıl açılır?

bkz: EBA Canlı Ders Videoları Kaydediliyor mu?

apsn

17.04.2021 02:53

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 23 Aralık 2021 08:29
    0

    dat uzantılı video dosyasını mp4 olarak kaydederek telefona aktarırsanız bu gibi uygulama arayışları ile uğraşmamış olursunuz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
DAT uzantılı video Android telefonda hangi uygulama ile oynatılabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.