5.00 / 1 oy

Dart sporuna evde başlamak isteyenler için öneriler

Merhaba, sitede dart sporu ile ilgili yazarlar olduğunu gördüm ve doğrudan buradan sormak istedim. Bildiğiniz dart alıştırmaları nelerdir? ile Evde dart oynamak için dart matı almak gerekli mi? yazılarını ve yorumlarını da okudum ve aslında dart sporunun hiç de düşünüldüğü kadar basit bir oyun olmadığını fark etmiş oldum. İnsanlar da sanıyorlar ki okları dart tahtasının ortasındaki kırmızı noktaya atan kazanıyor :)

Evime hesaplı ama kaliteli bir dart tahtası ve ok takımı almak istiyorum. Bununla ilgili sormam gereken birkaç soruyu buradan yazmak istedim.

- Seçmem gereken dart tahtası hangisi olmalıdır? Örneğin Winmau Blade 5 (750. TL) ile Club 500 (180 TL) arasında benim açımdan ne fark olabilir?

- Ses yalıtımı açısından seçtiğim dart tahtasının hangisi olduğunun bir önemi var mıdır? Örneğin Winmau Blade 5 Dual Core (950 TL) olan model daha kalın olduğu için ev tipi dart kullanıcılarının ses yalıtımı açısından daha rahat olmasını sağlar mı?

- Dart tahtasını duvara asınca duvarı delmiş olacağız değil mi?

- Kimi yerlerde dartın çevresinde yuvarlak bir plastik koruyucu malzeme kullanılıyor, internette aynı zamanda dartın arkasına ahşap olarak hazırlanmış ilginç dart tahtası mobilyaları da var. Bunlar sadece estetik için midir yoksa dart tahtasını ıskalama durumunda karavana atışların duvara saplanmaması için bir koruma özellikleri de var mıdır ve hangisini tavsiye edersiniz?

- Tungsten ok tercih edeceğim ama tavsiye ettiğiniz marka ve model var mıdır?

- Yurt dışından dart ekipmanları getirmekle ilgili (dartscorner.co.uk sitesinden sipariş vermek güvenli mi?) olarak vergilendirme durumu nedir, bizde tüm dart ekipmanlarının hem birkaç kat daha pahalı olması durumu var, hem de yurt dışındaki ürünlere göre ürün çeşitliliği çok daha az. Dart alışverişlerini nereden yapmalıyız?

Sormayı unuttuğum sorular için de aklınıza gelecek olası uyarıları ve tavsiyeleri paylaşırsanız çok sevinirim.

Angular Elden Gidiyeah

05.10.2020 10:32

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 2 Ocak 2022 11:59
    0

    artık her şeyin ikinci eli var, kötü bir dart tahtası ve ok takımı ile başlar başlamaz darttan nefret etmek yerine kaliteli bir ekipman alarak başlayın. eğer sarmazsa çok çok bir süre sonra aynı fiyata geri satarsınız zaten

  • 31 Aralık 2021 23:32
    0

    komşularınızı da düşünün ve ses yalıtım önlemleri aldıktan sonra istediğiniz kadar kendinizi geliştirin. özellikle arkasında komşunuzun dairesi olan duvarlara dart tahtası asmayın lütfen

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dart sporuna evde başlamak isteyenler için öneriler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.