5.00 / 1 oy

Evde dart oynamak için dart matı almak gerekli mi?

Burada tahmin ettiğimden daha çok dart meraklısı varmış, önceki dart alıştırmaları soruma gelen uzman yanıtlarından sonra artık aklımdaki tüm soruları rahat rahat sorabileceğime karar verdim :)

Evde duvarda kullanmak üzere Winmau Blade 5 Dual Core Dartboard aldım. Dartın ideal yüksekliği için Bull'un ortasının yerden yüksekliği 173 cm olacak şekilde duvara astım.Dartta ideal durulması gereken yer olarak da oche alanını 293 cm olarak işaretledim ve tüm atışlarımı buradan yapıyorum. Arada board'dan seken ya da üst üste bindiği için yere düşen okların da taşa düşmemesi için board'ın altındaki alana 1 metre kare kadar yumuşak spor matı keserek yerleştirdim. Dart öyle bir spor ki kesinlikle oynaması çok kolay ama iyi oynaması çok zor bir oyun. İnsan oynamayı başardıkça da daha iyi oynayabilmek için daha da gaza geliyor. Daha çok çalışıyor, daha güzel ekipmanlar almak istiyor. Sonuç olarak dart odasına çevirdiğim bu alanda eksik olan ekipmanları tamamlayım derken board ile atış yaptığım yer arasındaki yürüme koridoru olması amacı ile hazırlanmış olan oche dart yer matı ürünlerinin fiyatlarını görünce şok oldum. Sırasıyla:

Unicorn 86656 Raised Oche Dart Yer Matı: 795 TL

Unicorn 86055 Profesyonel Kauçuk Dart Yer Matı: 640 TL

Winmau Outshot Dart Mat: 455 TL

Winmau Soft Feel Dart Matı: 275 TL

Anlamaya çalıştığım şey aslında şu, farklı fiyatlardaki (hepsi pahalı) bu matların atış noktasını çizmekten öte bir işlevi var mıdır yoksa bu tamamen sektörel bir ticari ürün müdür? Benzer şekilde dart koruma çerçeveleri de 400 TL civarlarında ve inatla almıyorum çünkü mattan kendim bir çözüm ürettim ve mecburi olmadığına eminim.

ediz

18.06.2019 07:32

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 18 Haziran 2019 21:13
    4

    Elbette şart değil ama amatör ya da profesyonel dart turnuvalarında yer alacak düzeyde bir sıkı çalışma içerisindeyseniz ayağınızın bir sınır çizgisine değmesi alışkanlığı edinmesi faydalı olacaktır. Eskiden dartscorner gibi yerlerden daha hesaplı olarak dart ekipmanlarını temin etmek mümkündü ama artık malum gümrük vergilerinden dolayı aradaki makas oldukça kapandı ve haklısınız, her şey çok pahalı.

  • 21 Haziran 2019 15:29
    1

    Fiyatları görünce ticari olarak dart matı üretip satabilir miyim diye düşünmeye başladım, peki dart matı ile standart spor matı arasındaki fark nedir? Her ikisi de sert süngerimsi plastikten üretilmiyorlar mı? Eğer tek fark üzerlerindeki çizilmiş şekil ya da yazılarsa o bile kolay bir işlem

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evde dart oynamak için dart matı almak gerekli mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.