5.00 / 1 oy

Çimentodan Şemsiye Ayağı Yapmak

Balkona satın aldığım şemsiye ve altındaki plastik bidon birbirine tam olarak uymuyor. Bidondaki plastik birleştirme aparatını sonuna kadar sıksam da elimle güçlü bir şekilde şemsiyeyi çektiğimde yine şemsiye bidondan ayrılabiliyor. Dolayısıyla şiddetli bir rüzgarda bu şemsiyenin uçup gitmesi gibi olumsuz bir tecrübe yaşamam da gayet mümkün. Önce birleştirme aparatını nasıl daha sıkı yapabilirim diye düşündüm ama sonra bunun işe yaramayacağını fark ederek çoğu işletmede olduğu gibi sabit bir ayak sistemi kurmanın daha mantıklı olacağına karar verdim.

Şemsiyenin altındaki plastik bidon yerine çimento satın almak ve şemsiyenin ayağını küp şeklinde dökeceğim çimento içine koyarak bu şekilde beton olarak sabitlemek istiyorum. Örneğin büyükçe bir leğen içine çimentoyu hazırlayıp içine de dik bir biçimde şemsiyeyi koyarak birkaç saat donmaya bıraksam sizce şemsiye ayağının betondan bir ayağa sahip olabilmesini sağlamış olur muyum? Hayatımda ne çimento kullandım ne de bu gibi işleri bilirim, bu yüzden ne yapmam gerektiği konusunda bilgi vermek isteyen arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

ayhanengin

15.09.2020 12:29

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çimentodan Şemsiye Ayağı Yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.