5.00 / 1 oy

Cereyan yapınca takırtı yapan oda kapısı için ne yapılabilir?

Havaların ısınması ve evden çalışma sürecinde hasıl olan serinleme ihtiyacını gidermek için akla ilk gelen çözüm olan camı açma seçeneğini kullanıyorum ama odanın kapısı ile duvar arasındaki minacık boşluk, oynayan kapının etkisiyle sürekli takır takır çarpma sesi yapıyor. Kapıyı kapattıktan sonra ileri geri yaparak bu boşluğu rahatlıkla hissedebiliyorum, ama gideremiyorum. İlk özüm olarak kapı altına itici ve geri gelmesini engelleyici olarak kullanabileceğim bir tahta parçası sıkıştırdım ama kapıdaki ufak oynamalar ile bu parça işlevsiz hale geliyor. İkinci çözüm olarak kapıyı kapattıktan sonra arada kalan boşluğa sığdığı kadar peçete buruşturarak sıkıştırıyorum. Bu çözüm kusursuz olarak çalışıyor ve kapıdan zerre tıkırtı sesi gelmiyor ama her kapıyı açma uygulamasında peçeteyi alıp tekrar sıkıştırmakla uğraşmak çok can sıkıcı. Oda kapısındaki boşluğu menteşelerle almanın bir yolu var mı? Eğer yoksa bu amaç için üretilmiş profesyonel bir ürün varsa peçete yerine kullamabilmem için tavsiye eder misiniz?

maltinok

15.05.2020 03:10

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 28 Mayıs 2020 06:50
    7

    kalıcı çözüm istiyorsanız bir usta çağırın ve kapıyı menteşelerinden sökerek eğrilik var mı ya da yuvasında sorun var mı kontrol etsin. ama basit bir çözüm arıyorsanız kapının kolunun mekanizmasını tutan vidanın gevşemiş olması muhtemel, bunu sıktıktan sonra kapıyı kilitleyin ve sallayarak boşluk olup olmadığını kontrol edin. eski evlerde eski kapılar olduğu için bu şekilde çok kapı sesini düzeltmişimdir. ama yeni evlerde sıkıntı genellikle kapıyı taşıyan menteşelerden, kapı şişmesinden ya da kapı deliği yuvası ile kilit dilinin uyuşmamasından kaynaklanıyor sorun

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Cereyan yapınca takırtı yapan oda kapısı için ne yapılabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.