5.00 / 1 oy

Calvin Klein One Edt Parfüm İncelemesi

Parfüm fiyatlarının uçup gitmesi neticesinde parfümlerim de bitince daha hesaplı bir parfüm alayım da özel gün olmadan da rahat rahat sıkıp kullanabileyim diye 150 TL'ye 200 ml boyutunda Calvin Klein One Edt satın aldım. Sonuçta Calvin Klein gibi bir marka ne kadar kötü bir ürün üretmiş olabilir ki dedim, parfüm de yıllardan beri piyasada olan bir ürün olduğu için belli ki başarılı ve tutuluyor. İnsanlar beğenip de satın almasalar bunca yıl halen üretimine ve satışına devam ediyor olmazlardı.

Ürünü birkaç gündür kullanıyorum ve artık görüşlerimi paylaşabilecek kadar tecrübe edindiğimi düşünüyorum. Calvin Klein One Edt, sadece erkek ya da kadın için üretilmiş bir parfüm değil. Unisex bir parfüm ve herkes kullanabilir. Dolayısıyla erkeksi ya da kadınsı, sert ve kendini belli eden bir parfüm arayışındaysanız size göre olmayabilir. Erkekler için parfümü ilk sıktığınızda "e ama bu kadın parfümü" tepkisi verilebilir ama 5 dakika sonra parfümün kokusu oturunca feminenliği de geçiyor.

Daha önce Calvin Klein ürünlerinden Euphoria kullanmış birisi olarak yine daha karakterli bir koku bekliyordum. Ama CK One, bergamut, mandalina, lavanta ve amber gibi notalara sahip daha hafif bir koku. Yine karakterli bir koku ama sert olmamasından dolayı daha yumuşak notalara sahip. Yaz kokusu olarak çok ferah ve ideal bir koku ama kışın sanırım daha şekerli ve yoğun bir parfüm bakacağım.

Parfümün en olumsuz tarafı kalıcılığı. Edt olmasının da etkisi var ama tende hiç kalmıyor. Bu yüzden gün boyu parfüm kokmak istiyorsanız kıyafetlerinize de bol bol sıkmalısınız ve gün içinde de parfümünüzü tazelemelisiniz. Sabah ilk sıktığınızda asansöre sizinle binen birisi parfümün kokusunu çok rahat alabilir ama 1 saat sonra kimse alamaz. Parfümün kokusunu kendiniz bile alamazsınız demiyorum çünkü insanlar hangi parfümü sıkarlarsa sıksınlar, kendi burunları alıştığı için zaten bir süre sonra kendi parfümlerinin kokusunu alamazlar. Ama bu parfümün kokusunu 1 saatten sonra kimse alamaz. Neyse ki hesaplı ve büyük boy bir parfüm olduğu için bol bol acımadan sıkılabiliyor. Kokunca da iltifat aldığınız zamanlar oluyor. Parfüm kullanmanın en güzel tarafı da parfümünüzün sorulması sanırım.

ilkercan

01.09.2020 23:09

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Calvin Klein One Edt Parfüm İncelemesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.