5.00 / 1 oy

Bulaşık makinesinde yemek pişirmeye çalışanların amacı nedir?

Son zamanlarda takip ettiğim birkaç yemek pişirme kanalında sık sık bulaşık makinesinde yemek pişiren insanlar görüyorum ve anlam vermeye çalışıyorum. Bulaşık makinesinde içerisindeki belki ısıdan ya da sıcaklıktan dolayı yemek pişirmek mümkün olsa da bu insanların bulaşık makinesinde yemek pişirme girişimlerinin ardındaki gerçek sebep ne olabilir? Bir yandan merak uyandırmak istiyorlar ve izlenme sayılarını artırmaya çalışıyorlar diyorum, ama ondan sonra zaten yüz binlerce takipçileri olduğunu görünce buna ihtiyaçları mı var diye yine anlam veremiyorum.

Bulaşık makinesinde pişirilmeye çalışılan bir etin ya da sebzenin bir şekilde pişmesi mümkün olsa bile ben o yemeği yiyebilir miyim bilmiyorum. Ayrıca bulaşık makinesinde yemek pişirmenin bulaşık makinesine de bir faydası olacağını sanmıyorum, hatta tam tersine zararı olması da oldukça muhtemel. Son olarak acaba bir yemek bulaşık makinesinde piştiği için daha lezzetli olabilir mi diye merak ediyorum ama bu da anlamlı gelmiyor. Onlarca tencere, tava, fırın vb. ekipman varken bulaşık makinesinin ne özelliği olacak ki bir yemeği daha güzel pişirebilecek?

Özetle bulaşık makinesinde yemek pişiren kişilerin ve youtube'da bunu paylaşan insanların gerçek amacı nedir bunu anlamaya çalışıyorum. Bulaşık makinesinde daha güzel pişen bir yemek var ise ok bir düşünelim ama bu mantıkla en güzel sucuk da ütü üzerinde pişirilen ütü olabilir (youtuber arkadaşlar bunu bi düşünsünler).

Editör editi: benzer yazılar için aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz.

bkz: Bulaşık Makinesi Su Almıyor ve Yıkama Yapmıyor Çözümü Nedir?

bkz: Bulaşık Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir?

bkz: Bulaşık makinesinden çıkan tabaklarda deterjan kokusu neden olur?

bkz: Tavuk Pişirmeden Önce Yıkanır mı?

bkz: Et pişirmeden önce tuzlanırsa su kaybeder mi?

bkz: Ciğer pişirmeden önce neden yıkanmaz?

bkz: Az orta ve çok et pişirme dereceleri kaçtır?

minebirinci

09.03.2021 08:55

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 17 Eylül 2021 00:14
    4

    youtube'da izlenmek ve para kazanmak :) kimse durduk yere evinde bulaşık makinesinde yemek pişirmekle uğraşmaz, hatta videoda gördü diye evinde denemeye de kalkmaz. ama herkes acaba gerçekten mümkün mü diye merak eder ve bir kere videodan da olsa bunu izlemek ister. hele bir de fail videosu çıkarsa daha da keyif alır

  • 22 Aralık 2021 10:04
    0

    ilginç bir deneme olduğu için izlenme sayılarını artırmak istiyorlar ama bir kere bile açıp izlemedim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bulaşık makinesinde yemek pişirmeye çalışanların amacı nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.