5.00 / 1 oy

Bulaşık Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir?

Bulaşık makinesi çalıştıktan ve temizleme işlemi tamamlandıktan sonra kapağını açtığımda deterjan olduğunu tahmin ettiğim rahatsız edici bir koku hem mutfağa yayılıyor, hem de içindeki tüm tabaklara, bardaklara ve çatal-bıçaklara siniyor. Kullandığım bulaşık makimesi Hoover marka pahalı bir model. Kullandığım bulaşık deterjanı olarak da tablet biçiminde olan Fairy ve Finish marka ürünler. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine makine çalışmadan önce içine limon kabuğu koymayı da denedim deterjan kokusunu çekmesi için ama ne yaparsam yapayım koku geçmiyor.

Bulaşık makinesinin durulama işleminde bir problem olup olmadığından şüphelenmeye başlamıştım (bulaşıklar yıkandıktan günler sonra bile kokmaya devam ediyorlar) ama internette benim gibi şikayetçi olan çok sayıda insan görünce problemin bende ya da nulaşık makinemde olmadığıını anladım. Her markanın bulaşık makinesinde her türlü bulaşık deterjanı ile benzer koku sorunları oluyormuş. Bu sorunu aşmayı başaranlar varsa deterjan kokusu çözümü konusunda neler yaptıklarını öğrenmek istiyorum.

yarenn_26

04.09.2020 15:08

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 23 Eylül 2020 14:27
  6

  bulaşık makinenizin giderinin tıkanmış olması çok olası, giderinin içinde biriken pislikleri temizleyin ve bir sonraki bulaşığınızı yıkarken de yarım limon kabuğu ekleyerek bu şekilde yıkama yapmayı deneyin.

 • 12 Ekim 2021 08:00
  0

  Yeni bir bulaşık makinesi almanızın zamanı gelmiş de olabilir.

  bkz: Hesaplı ve kaliteli bulaşık makinesi tavsiyesi

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bulaşık Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.