5.00 / 1 oy

Biberlerde uyanma öncesi yapılması gereken işlemler

Kendi balkonumda yetiştirdiğim biberler için yaptığım araştırma neticesinde biber yetiştiriciliği konusunda edindiğim bazı faydalı bilgileri buradan herkesle paylaşmak istedim. Havaların da ısınmaya başlaması ile birlikte biberler de uyanmaya başlıyor. Biberlerin uyandığını anlamak için üzerlerindeki filizlenmeleri kontrol etmelisiniz. Eğer biber filizlenmeye başladı ise uyanma dönemine girmiş demektir.

Bu dönemde, daha önce biber vermiş boş dalları almak gerekiyor. Bu dalları diplerinden kopararak aldığınızda zaten elinize kolaylıkla geldiğini göreceksiniz. Dalı altığınız bağlantının dibinde olan yerlere göz adı veriliyor ve bu gözlerden yeniden dallar oluşarak yeniden biberler oluşacak.

Biber bitkisi; gübreleme, sulama ve güneş konusunda da bakımlarını ihmal etmediğiniz sürece verimli olan bir bitki. Herkese verimli hobiler diliyorum.

melikepınar

20.03.2020 14:19

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Biberlerde uyanma öncesi yapılması gereken işlemler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.