5.00 / 1 oy

Büyük akvaryum için ısıtıcı tavsiyesi

350 litrelik bir akvaryumum kurmaya karar verdim ve akvaryumu da satın aldım. Ama akvarist arkadaşların da bildikleri gibi akvaryumun kendisi, maliyet kalemlerinin en başı ve bir nevi de buzdağının görünen yüzü. Hava motoruydu, filtreydi, ısıtıcıydı derken daha çok maliyet kalemi var. Ama bazı maliyet kalemlerinden de tasarruf etmeye çalışmak, uzun vadede hem daha büyük masraflara davetiye çıkartacağı, hem de stabil olmayan akvaryum koşullarına zemin hazırlayarak balık ölümlerine yol açacağı için kaliteli bir ısıtıcı alarak başlamaya karar verdim.

350 litre akvaryum için tek başına ısıtma işlemini karşılayabilme yeterliliğine sahip ve termostatı ile güvenli ve stabil bir su sıcaklığı sağlayabilecek bir ısıtıcı bakıyorum. Marka ve model önerileri olanlar olursa hem hesaplı hem de kaliteli bir ürün arıyorum ama kaliteli kısmı daha ağır basıyor diyebilirim.

Edit: Letgo'dan Fluval E300 (300W) ısıtıcı aldım, satıcı arkadaş da sağolsun hobiyi bıraktığı için güzel bir indirim yaptı. Ürün gelince bir inceleme yazısı da yazarım kısmet olursa..

orhan47

01.01.2021 20:38

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Büyük akvaryum için ısıtıcı tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.