5.00 / 1 oy

Berat Albayrak'ın Göz Tiki Mi Var?

Berat Albayrak'ı canlı yayında iki kere izledim, her ikisinde de çok hızlı göz kırpması dikkatimi çekti. Özellikle ekonomik açıklamalar yaparken dinleyenin aşırı dikkatini dağıtıyor ve izlerken de kendi göz kırpma refleksimin elimden giderek benim de göz kırpasım geliyor. Zaten tiklerin psikolojik olarak gözlemle bir kişiden diğerine aktarıldığını düşünecek olursak bu yayınları izledikten sonra çok kişide göz kırpma tiki başlamış olabilir diye düşünüyorum. Her ne kadar eleştirilse de çok az bir uyku ile aynı anda birçok yerde açıklamalar ve toplantılar yapmak durumunda olduğu ve yorucu olduğu herkes tarafından kabul edilen bir görevde olduğu için sürekli yorgunluk halinden de aşırı ışık altında bu göz refeksinin ortaya çıkabileceğini düşünüyorum ama iki canlı yayında birden çok sık göz kırptığını gördükten sonra artık bu refleksin iyice yerleşmiş olabileceği kanısına vardım. Hekimlerin yorumuyla Berat Albayrak'ın göz kırma hareketlerinin sebebini internette gören oldu mu merak ettim.

Y.Tin

17.08.2020 01:17

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 6 Aralık 2020 20:08
    0

    Benim de dikkatimi çekerdi, her konuşmasını gördüğümde. Neyse ki bir süredir gözlerimiz görmez oldu da rahatladı. 

  • 6 Ekim 2021 09:21
    0

    kendimi de videoda izleyince uzun uzun bir şeyler anlatırken çok sık göz kırptığımı fark ediyorum. bunun adı tik olmayabilir, tik konuşmadığınız esnalarda da sürekli ve belirgin olarak yaptığınız hareketlerdir. insan özellikle konuşma esnasında gözleri otomatik moda alabiliyor ve kontrol etmediği anlarda da tiki varmış gibi anlaşılabiliyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Berat Albayrak'ın Göz Tiki Mi Var?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.